porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Zapalenie dziąseł - jakie przyczyny i objawy? Leczenie paradontozy

Za choroby dziąseł odpowiedzialne są bakterie, które gromadzą się na powierzchni zębów w wyniku niewłaściwej higieny jamy ustnej. Jeśli zanieczyszczenia długi czas zalegają na płytce, następuje proces mineralizacji i powstaje kamień nazębny. Powstawanie kamienia przyśpiesza palenie papierosów.

choroby dziąseł dodano: 05.08.2013 09:59

Jak walczyć z PARADONTOZĄ? Sposoby na powstrzymanie wypadania zębów

Paradontoza jest podstępna – może rozwijać się przez wiele lat bez wyraźnych objawów, podstępnie jednak niszcząc kości i dziąsła. Wypadanie zębów to końcowe stadium choroby, w którym szanse na ich uratowanie są już właściwie znikome. Co czwarty Polak może być zagrożony paradontozą.

ból zęba dodano: 31.05.2012 10:03
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

paradontoza objawy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. paradontoza objawy. Wszystko na temat paradontoza objawy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.