porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego na jednych alkohol działa mocniej, a na innych mniej?

Ludzie różnie reagują na jednakowe porcje wypitego alkoholu. Jednemu starczą 3 kieliszki wódki, żeby zacząć „rozrabiać”, drugi potrzebuje przynajmniej dwa razy tyle. Od czego zależy odporność na alkohol?

alkohol dodano: 26.02.2014 12:39

Alkohol w święta Bożego Narodzenia - Czy wolno pić alkohol w Wigilię?

W polskiej tradycji świętowanie Bożego Narodzenia wiąże się nie tylko z suto zastawionymi stołami, ale także ze spożywaniem alkoholu. Czy jednak picie alkoholu w święta nie jest grzechem? Czy Kościół katolicki zabrania spożywania wysoko procentowych trunków podczas Bożego Narodzenia?

alkohol dodano: 05.01.2016 11:44

Rekordy alkoholowe w Polsce i na świecie. Ile alkoholu można wypić?

Stereotyp o Polakach i Rosjanach, którzy potrafią wypić największe ilości alkoholu na świecie, okazał się być prwadą. W pierwszej dziesiątce osób, które miały we krwi wielokrotność śmiertelnej dawki alkoholu są przede wszystkim Polacy. Sprawdź rekordy alkoholowe w Polsce i na świecie.

alkohol dodano: 23.06.2016 09:32

Alkohol. Dlaczego picie alkoholu w odpowiedniech ilościach wydłuża życie i poprawia zdrowie?

Alkohol szkodzi zdrowiu, zwłaszcza tych osób, które piją go w zbyt dużych ilościach. W nadmiarze negatywne działanie ma jednak także woda mineralna i mleko. Czy niewielkie dawki alkoholowych napojów: wina, piwa i nalewek mogą być pożyteczne? Sprawdź, jak alkohol pity w odpowiedni sposób, wpływa na zdrowie.

alkohol dodano: 05.07.2012 15:11

Alkohol - Czy wypada pić napoje alkoholowe w Dniu Wszystkich Świętych?

Nie ma państwowego ani kościelnego przepisu zakazującego spożywania alkoholu w dniu Wszystkich Świętych. Czy to oznacza, że nie istnieją żadne ograniczenia w piciu alkoholu w Święto Zmarłych?

alkohol na cmentarzu dodano: 24.10.2014 17:35

Czy można pić alkohol w miejscu publicznym? Ile wynosi mandat?

Gdzie można bezkarnie spożywać alkohol i nie zapłacić za to mandatu? Kiedy picie w miejscach publicznych jest dozwolone, a kiedy zabronione? Sprawdź i nie daj się złapać!

alkohol dodano: 04.05.2015 11:48

Ile alkoholu trzeba wypić, aby mieć 1,2 promila w wydychanym powietrzu?

Znana aktorka Joanna Liszowska wsiadła za kółko będąc pod wpływem alkoholu i spowodowała krasę. W wydychanym powietrzu aż 1,2 promila alkoholu! W wydanym oświadczeniu tłumaczyła, że wypiła wino do kolacji i potem krótko spała.

alkohol dodano: 07.09.2014 12:30

Dlaczego dzieci piją alkohol?

Podobno wszystko jest dla ludzi. Alkohol także. Warto jednak pamiętać, że picie alkoholu to w dzisiejszych czasach nie tylko problem osób pełnoletnich. Mówimy więc, dlaczego dzieci sięgają po alkohol.

alkohol dodano: 21.08.2013 17:01
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?

Ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba! Michał Malitowski ...

picie alkoholu szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. picie alkoholu. Wszystko na temat picie alkoholu na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.