porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak wybrać się na duchową pielgrzymkę w domu?

- Zapracowani, wychowujący dzieci, chorzy... Tak wiele osób nie ma możliwości pielgrzymowania o własnych nogach na Jasną Górę. Kościół zachęca do pielgrzymki duchowej, którą przejdziesz we własnym domu. Jak przeżyć taką wędrówkę duchową, podpowiada ks. Rafał Jarosiewicz znany z Przenośnego Kościoła.

pielgrzymka dodano: 29.07.2015 11:38

Słownik GWARY PIELGRZYMKOWEJ: jak się porozumiewać na pielgrzymce?

Podczas długiej wędrówki grupa pielgrzymów wypracowuje swój sposób porozumiewania się. Pewne słowa zyskują nowe znaczenia, dzięki czemu nie trzeba wiele tłumaczyć, a wszystko dla wszystkich jest jasne. Mówimy, jaka jest gwara pielgrzymkowa i co oznaczają poszczególne słowa.

gwara pielgrzymkowa dodano: 29.07.2013 08:16 | odpowiedz (1)

PIELGRZYMKA do CZĘSTOCHOWY: na co uważać? O czym pamiętać?

Pielgrzymka to czas, kiedy człowiek wyłącza się ze swojego codziennego życia, aby przez okres wędrówki funkcjonować w zupełnie innym trybie. Nie powinien jednak w tym czasie przestawać dbać o zdrowie czy bezpieczeństwo. Na co uważać podczas pielgrzymki? Na co trzeba zwracać szczególną uwagę?

pielgrzymka na Jasną Górę dodano: 29.07.2013 12:39

PIELGRZYMKI do CZĘSTOCHOWY: Którędy idą - TRASY, gdzie mogą być UTRUDNIENIA W RUCHU

W sezonie pielgrzymkowym, który właśnie się rozpoczął, na wielu drogach można spodziewać się utrudnień w ruchu. Gdzie będzie wzmożony ruch pielgrzymkowy? Na których drogach trzeba szczególnie uważać na pieszych, którzy idą w pielgrzymkach? Oto trasy największych pielgrzymek w Polsce.

którędy idą pielgrzymki dodano: 02.08.2013 11:41

PIELGRZYMKA do CZĘSTOCHOWY: co zabrać ze sobą na pielgrzymkę?

Bagaż pielgrzyma nie powinien być zbyt ciężki, ale też musi być w nim wiele przydatnych rzeczy. Co zabrać ze sobą na pielgrzymkę? Jak przygotować się do noclegów? O czym nie można zapomnieć, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu? Czy robić zapasy jedzenia? Mówimy, co zabrać ze sobą na pielgrzymkę.

apteczka pielgrzyma dodano: 29.07.2013 11:50

Co trzeba zabrać ze sobą na pielgrzymkę? Przeczytaj nasz poradnik

Wybierasz się na pieszą pielgrzymkę? Musisz się do niej odpowiednio przygotować. Jeśli tego nie zrobisz, to wspaniała przygoda może zamienić się w koszmar. Sprawdź, co koniecznie powinno znaleźć się w twoim bagażu.

BAGAŻ dodano: 07.08.2012 15:39
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Robert Rozmus? [KARIERA, RODZINA]

Robert Rozmus to aktor o wielu twarzach. To on podkładał ...

pielgrzymka do częstochowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. pielgrzymka do częstochowy. Wszystko na temat pielgrzymka do częstochowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.