porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie są znane zabawy wielkanocne?

Święta wielkanocne kojarzą nam się między innymi z jajkiem, palmą i barankiem. Wielkanoc jest bogata nie tylko w tradycje i zwyczaje świąteczne, ale również w zabawy. W co oprócz śmigusa-dyngusa bawią się Polacy? Mówimy, jakie zabawy wielkanocne zaadaptowali do swojej tradycji Polacy.

jajko dodano: 01.10.2014 12:14 | odpowiedz (2)

Kolory pisanek - poznaj znaczenie poszczególnych barw świątecznych jajek.

Jak nakazuje tradycja, w Święta Wielkanocne malujemy pisanki. Co symbolizują poszczególne barwy wielkanocnych jaj? Jakie kolory wybrać, aby nadać konkretnego znaczenia swoim pisankom?

kolory jaj wielkanocnych dodano: 08.03.2016 16:00

Jak zrobić pisanki z wosku? Sposób na pisanki malowane woskiem

Jeden z najstarszych i najefektowniejszych sposobów zdobienia wielkanocnych jajek – malowanie woskiem. Mimo, iż pisanki z wosku wydają się być skomplikowane, wykonanie pisanek malowanych woskiem nie wymaga zbyt dużo pracy. W jaki sposób ozdobić pisanki woskiem?

dekoracje wielkanocne dodano: 16.03.2013 12:49

WIELKANOC. Jak i czym wyskrobać wzór na pisankach?

Święta Wielkiej Nocy nie mogą się obyć bez pisanek. To ich nieodkłączny symbol. Warto je zrobić szczególnie, kiedy ma się w domu dzieci. Oto kilka rad, które warto brać pod uwagę przy domowej produkcji pisanek.

dekoracje wielkanocne dodano: 16.04.2014 16:35 | odpowiedz (1)

Zwyczaje wielkanocne - co powinno znaleźć się na świątecznym stole?

Tradycje towarzyszące Wielkanocy, najważniejszemu wydarzeniu w chrześcijańskim kalendarzu, są nieco inne w każdym kraju. Jakie są polskie zwyczaje i potrawy wielkanocne?

malowane jajka dodano: 08.03.2016 13:22

Wielkanocne jaja - jak ozdobić pisanki z pomocą podręcznych akcesoriów kuchennych?

Jak samodzielnie ozdobić wielkanocne jaja z pomocą akcesoriów kuchennych? Przedstawiamy proste rady Jana Niezbędnego: jak własnoręcznie i w prosty sposób udekorować pisanki na Wielkanoc.

dekorowanie pisanek dodano: 19.03.2016 13:14

Wydmuszka - Jak zrobić wydmuszkę z jajka?

Wydmuszka wielkanocna, w przeciwieństwie do tradycyjnej pisanki, ma tę zaletę, że jest trwalsza - pisankę trzeba w końcu zjeść, a wydmuszka, pięknie ozdobiona, przetrwa do następnych świąt. Zobacz, jak przygotować jajko na wydmuszkę. Jak zrobić wydmuszkę z jajka?

dekoracje na wielkanoc dodano: 06.03.2016 13:15

Naturalne barwniki do pisanek - jak przygotować je w domu?

Chcesz zrobić z dzieckiem pisanki? Podpowiadamy, jakich produktów z kuchni powinnaś użyć, aby uzyskać różne kolory skorupek! Naturalne barwniki mają tę szczególna zaletę, że są w pełni jadalne i w przeciwieństwie do chemicznych substancji, nie ma ryzyka, że fabrykanty przenikną do jajka, które spożyje twoja pociecha. Sprawdź, jak zrobić naturalne barwniki.

 

brązowe pisanki dodano: 07.03.2016 15:43

Jajka wielkanocne - tradycje wielkanocne związane z jajkami.

Pisanki służyły nie tylko do ozdoby, ale także do zabawy. Miały też znaczenie w ludowej medycynie - chroniły zwierzęta przed chorobami, leczyły ludzi. Strzegły także domostwa przed złymi mocami, miały zapewnić urodzaj na polu i w ogrodzie. Sprawdź, jakie były zwyczaje wielkanocne związane z jajkami.

jajka dodano: 07.03.2016 16:41

Tradycje ozdabiania pisanek - jak ozdabia się pisanki w poszczególnych regionach Polski?

Zwyczaj zdobienia jajek wywodzi się już z czasów starożytnych, kiedy to, jak głosi podanie, św. Maria Magdalena zobaczyła, że po zmartwychwstaniu Chrystusa wszystkie jajka wybarwiły się na czerwono. Sprawdź, jakie są obecnie tradycje zdobienia jajek w poszczególnych regionach Polski.

jajka dodano: 07.02.2016 16:01
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andreas Lubitz, pilot airbusa Germanwings. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Ze wstępnych ustaleń śledczych badających katastrofę samolotu airbus linii Germanwings ...

pisanki szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. pisanki. Wszystko na temat pisanki na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.