porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Termin złożenia PIT-u mija 30 kwietnia. PIT można złożyć w US, wysłać pocztą lub złożyć deklarację w sieci

Termin złożenia PIT-u mija 30 kwietnia. Ów termin nie ulega zmianie lub przesunięciu. Kogo dotyczy termin rozliczenia 30 kwietnia? Do 30 kwietnia 2013 roku muszą rozliczyć się ci, którzy z PIT-em osobiście stawią się w urzędzie skarbowym, wyślą go pocztą albo złożą deklarację w sieci. To już ostatni dzwonek na złożenie PIT-u! Składamy PIT przez internet - krok po kroku.

jak rozliczyć podatek dodano: 30.04.2013 16:38

Jakie są LIMITY ZWROTU VAT za materiały budowlane w 2012 roku?

Budowa domu oraz remont mieszkania to zawsze poważny wydatek. Na szczęście można część kosztów budowy domu i remontu odzyskać. Jak? W postaci zwrotu podatku VAT. Odpowiadamy, kto może się o niego starać i jaki jest maksymalny poziom zwrotu VAT za materiały budowlane.

jak rozliczyć pit dodano: 10.01.2012 10:05

Jak ZMIENIA SIĘ LIMIT ZWROTU VAT za materiały budowlane?

Zwrot VAT za materiały budowlane jest limitowany. Odrębne limity wprowadzono dla różnych rodzajów robót budowlanych. Poza tym limity mogą się zmieniać co kwartał. Na dodatek każdemu inwestorowi co pięć lat przysługuje odnowienie limitu zwrotu.

budowa dodano: 20.01.2012 15:50

Jak małżeństwo rozlicza ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE?

Małżonkowie, którzy budują lub remontują swój dom (mieszkanie) i chcą odzyskać część poniesionych na to wydatków, mogą złożyć odrębne wnioski o zwrot VAT za materiały budowlane albo jeden wspólny wniosek. Przysługujący im łącznie zwrot nie może jednak przekroczyć jednego wspólnego limitu.

budowa domu dodano: 19.01.2012 16:46

Podatki za zysk z wynajmu. Zyski z wynajmu - jak są opodatkowane?

Wiele osób wynajmuje mieszkania „na czarno”, po to by uniknąć konieczności płacenia podatków od uzyskanych z tego korzyści. Z finansowego punktu widzenia układ jest korzystny dla obu stron – od najemcy można żądać nieco mniej, wynajmujący nie musi się dzielić zyskami z fiskusem. Jednak taki sposób postępowania nie jest ani uczciwy, ani bezpieczny. Lepiej załatwić wszystko zgodnie z prawem. Ale jak?

opodatkowanie zysków z wynajmu dodano: 08.01.2015 12:04

PITOMAT - co to jest? Jak złożyć PIT przez pitomat?

PIT wciąż masz przy sobie a za chwilę minie termin składania deklaracji podatkowej? Nie musisz stać w kolejce w urzędzie ani na poczcie. Możesz skorzystać z pitomatu - automatu do wysyłania PIT.

pitomat dodano: 29.04.2014 17:58

1% podatku dla organizacji pożytku publicznego. Jak i komu przekazać?

Jeśli chcesz wspomóc osoby w trudnej sytuacji życiowej, niepełnosprawne lub chore albo bezdomne zwierzęta, przekaż 1% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pozarządowej. Możesz wybrać jedną spośród ponad siedmiu tysięcy zarejestrowanych OPP.

1 procent podatku dodano: 29.04.2015 13:10 | odpowiedz (1)

PIT. Jak odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne w ramach umowy aktywizacyjnej?

W ramach ulgi podatkowej można odliczyć od podatku składki na ubezpieczenia społeczne płacone na rzecz osoby zatrudnionej w ramach umowy aktywizacyjnej ze środków zatrudniającego. Ulga przysługuje na zasadzie praw nabytych. Kto może z niej skorzystać? Ile można odliczyć od podatku?

składki na ubezpieczenie dodano: 16.10.2014 13:34

PIT. Jak odliczyć wydatki na systematyczne oszczędzanie w kasie mieszkaniowej?

Wydatki na systematyczne oszczędzanie w kasie mieszkaniowej mogą odliczyć od podatku tylko te osoby, które nabyły do tego prawo przed 1 stycznia 2002 roku. Na jakich zasadach można skorzystać z tej ulgi? Sprawdź, ile można odliczyć w PIT 2012.

kasa mieszkaniowa dodano: 29.04.2013 13:01

PITY. Ulga na nabycie nowych technologii. Jak skorzystać z ulgi na zakup nowych technologii? Jakie są zasady?

Ulga na nowe technologii umożliwia odliczenie od dochodu wydatków poniesionych na zakup nowych technologii. Na jakich zasadach funkcjonuje ta ulga? Jak skorzystać z ulgi na zakup nowych technologii?

nowe technologie ulga dodano: 02.10.2014 12:37
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

pit szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. pit. Wszystko na temat pit na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.