porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak zagospodarować piwnicę na cele mieszkalne?

Urządzenie w pomieszczeń mieszkalnych w piwnicy to alternatywa dla kosztownej rozbudowy. W domach z piwnicą częściowo wyniesioną ponad poziom gruntu bywa to niezbyt kosztowne przedsięwzięcie. Często wystarczy do tego tylko instalacja grzejników lub wymiana istniejących na sprawniejsze, ułożenie podłóg i odmalowanie wnętrz.

adaptacja piwnicy dodano: 02.09.2011 13:40

Czy opłaca się budować DOM Z PIWNICĄ? Jakie są argumenty zwolenników, a jakie przeciwników piwnicy?

Każdy wie, że w domu przydają się powierzchnie gospodarcze. Do takich należy piwnica. Ale czy na pewno warto wydać jedną trzecią więcej na budowę domu? Sprawdź, czy opłaca się budować dom z piwnicą.

dom dodano: 10.10.2011 10:22

Jak doświetlić piwnicę?

Nie wszystkie pomieszczenia piwniczne wymagają światła dziennego. Warto jednak w miarę możliwości wstawić choćby małe okienko, które nie tylko doświetli piwnicę, ale też umożliwi dopływ świeżego powietrza.

doświetlenie dodano: 11.10.2011 11:09

Jak ochronić piwnicę przed zalaniem?

Piwnicę przed zalaniem mogą uchronić studzienki okienne - to często niezbędny element domu z piwnicą. Nie wolno z nich zrezygnować, gdy dolna krawędź okien znajduje się poniżej poziomu terenu. Zadaniem studzienki jest przede wszystkim ograniczenie przestrzeni przed zagłębionym oknem. Umożliwia też odprowadzenie wody opadowej.

kratka ściekowa dodano: 16.10.2012 14:13

Jak chronić budowę przed mrozem i śniegiem? ZABEZPIECZENIE DOMU NA ZIMĘ, PRZED ŚNIEGIEM

Jeśli nie zdążyłeś wybudować domu w jeden sezon i przerywasz prace, bo spadł śnieg i nadeszły mrozy, musisz odpowiednio zabezpieczyć budowę. Dobrze jeśli zaplanowałeś moment wstrzymania prac. Ale co zrobić jeśli zima zaskoczy, aby uniknąć strat? ZABEZPIECZENIE PRZED ŚNIEGIEM, JAK ZABEZPIECZYĆ DOM NA ZIMĘ ?

budowa domu dodano: 27.10.2012 06:00

Zalety i wady domu z piwnicą. Kiedy warto wybudować dom podpiwniczony?

Piwnica to dodatkowa przestrzeń gospodarcza, ale też część domu. Można w piwnicy urządzić salę kinową albo salę ćwiczeń. Nie warto budować domu z piwnicą, gdy poziom wód gruntowych jest wysoki. Piwnica jest też - to jej największa wada - droga.

budowa piwnicy dodano: 19.02.2013 15:52

Ciepła i sucha piwnica – jak ją dobrze zbudować? Jak zabezpieczyć piwnicę przed wodą?

Jak zaizolować piwnicę przed wodą i ucieczką ciepła, by w pełni z niej korzystać? Jak dobrze zabezpieczyć piwnicę przed wodami gruntowymi, wilgocią czy zalaniem?

izolacja przeciwwilgociowa dodano: 06.09.2012 12:36

Pod podpiwniczony czy bez piwnicy? Jaki wybrać?

Piwnica kosztuje tyle co normalne piętro domu, ale ma swoje zalety - przede wszystkim powiększa ogromnie przestrzeń gospodarczą. Ma też swoje wady - nie tylko cenę. Kiedy warto budować dom z podpiwniczeniem?

budowa domu dodano: 08.09.2013 16:58

Jakie są rodzaje fundamentów? Jaki fundament wybrać? Tradycyjny fundament a ława fundamentowa

Do wyboru mamy różne fundamenty. Rodzaj i wielkość fundamentów zależy od ciężaru domu (wielkości), warunków gruntowych na działce oraz od tego, czy dom ma być podpiwniczony. Sprawdź, jak powinno się wybierać rodzaj fundamentów. Czym jest ława fundamentowa i fundament na studniach?

budowa domu dodano: 13.05.2013 16:51

Czy piwnica musi być pod całym domem?

Zwolenników piwnic wciąż jest wielu. Warto o niej pomyśleć, gdy dom stoi na bardzo małej działce. Piwnia powiększy powierzchnię użytkową domu bez budowy kolejnej kondygnacji nadziemnej oraz bez zabierania miejsca na działce.

częściowe podpiwniczenie dodano: 12.10.2011 16:27
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?

Co roku 14 lutego obchodzimy walentynki – w Polsce, Anglii i ...

piwnica szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. piwnica. Wszystko na temat piwnica na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.