porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kiedy poznamy wyniki wyborów?

Zobacz, kiedy spodziewać się oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych. Kiedy poznamy ostateczne wyniki wyborów oraz co grozi za złamanie ciszy wyborczej?

cisza wyborcza dodano: 09.10.2011 08:23

Jakie koalicje są możliwe w Sejmie?

Wybory zakończone, wyniki ogłoszone przez PKW, a mandaty rozdane. Jakie są możliwe koalicje w Sejmie? Co się stanie gdy PO i PiS połączą swe siły? co gdy dodamy do ich zespołu 40 mandatów Ruchu Palikota i 28 - PSL? Czy to w ogóle jest możliwe? Na szczęście (nasze szczęście) tylko teoretycznie.

koalicja dodano: 08.11.2011 11:18

Próg wyborczy - co to jest? Jakie partie nie przekroczyły 5-proc. progu wyborczego?

Państowa Komisja Wyborcza podała informacje, że w Sejmie znajdzie się pięć ugrupowań, które przekroczyły próg wyborczy. Które partie nie wezmą udziału w przyznaniu mandatów? Sprawdź czym jest, co oznacza i do czego służy próg wyborczy?

parlament dodano: 11.10.2011 14:31

Druga tura wyborów. GDZIE, KIEDY, JAK głosujemy?

Druga tura wyborów odbędzie się w 10 spośród 16 miast wojewódzkich. Głosy będą zliczane przy użyciu tego samego programu PKW – testy wykazały, że mniejsze obciążenie systemu pozwoli na sprawne prowadzenie

druga tura dodano: 27.11.2014 10:41

Kazimierz Czaplicki odszedł z PKW. Kim jest? [KARIERA, RODZINA, ZAROBKI]

Kazimierz Czaplicki był sekretarzem Państwowej Komisji Wyborczej. Przez 23 lata pełnił funkcję szefa Krajowego Biura Wyborczego. Złożył dymisję w związku z awarią systemu informatycznego mającego zliczyć głosy wyborców w wyborach samorządowych.

kazimierz czaplicki dodano: 20.11.2014 09:38

Agnieszka Wasiak-Bassa i program dla PKW. Kim jest autorka systemu Kalkulator1?

Zamieszania z wyborami samorządowymi ciąg dalszy. Wciąż nie poznaliśmy oficjalnych wyników wyborów, awarii uległ system informatyczny odpowiedzialny za generowanie protokołów i liczenie głosu, a na dodatek hakerzy włamali się na stronę internetową PKW. Trzeba znaleźć winnych. Niewykluczone, że jednym z kozłów ofiarnych stanie się ona - Agnieszka Wasiak - Bassa.

liczenie głosów dodano: 21.11.2014 11:44

Dlaczego nie można powtórzyć wyborów? [5 POWODÓW]

Coraz częściej słychać z ust polityków śmiałe słowa o konieczności powtórzenia wyborów samorządowych. Kompromitacja Państwowej Komisji Wyborczej, awaria jej systemu informatycznego oraz atak hakerów na jej stronę internetową spowodowały drastyczny spadek zaufania zarówno do niej jak i do wyników wyborów.

powtórzenie wyborów dodano: 20.11.2014 09:29

Kazimierz Czaplicki i inni z PKW. Kim są, ile zarabiają, czy można ich odwołać?

Państwowa Komisja Wyborcza chyba nigdy nie była jeszcze w takich tarapatach. Awaria systemu informatycznego, atak hakerów na strone internetową, w cztery dni po wyborach wciaż brakuje oficjalnych wyników. Wiadomo, że zawinili ludzie i duża ich część zasiada w PKW. Kto może wyciągnąć wobec nich konsekwencje?

kazimierz czaplicki dodano: 19.11.2014 11:42

Państwowa Komisja Wyborcza liczy głosy. Czym jeszcze zajmuje się PKW?

PKW, czyli Państwowa Komisja Wyborcza ciągle liczy głosy. Przed nią jeszcze jedna ważna decyzja – komu i ile w oparciu o system wyborczy przyznać mandatów. Czym jeszcze oprócz liczenia, ogłaszania wyników i przydzielania mandatów zajmuje się PKW?

kto wygrał wybory dodano: 19.11.2014 12:20

Wybory samorządowe będą powtórzone? Jakie są zastrzeżenia?

Cezary Grabarczyk, minister sprawiedliwości w gabinecie Ewy Kopacz, nie wyklucza postulatu o powtórzeniu wyborów samorządowych. Wszystko z powodu awarii systemu informatycznego Polskiej Komisji Wyborczej oraz ataku hakerów na jej oficjalną stronę internetową. Sprawa robi się coraz poważniejsza.

atak hakerów dodano: 19.11.2014 10:47
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?

Anna Komorowska, żona Bronisława Komorowskiego i pierwsza dama RP, pełni ...

pkw szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. pkw. Wszystko na temat pkw na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.