porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak przygotować PODŁOŻE pod PŁYTKI CERAMICZNE?

Moda na wielkoformatowe okładziny ceramiczne stawia przed inwestorem dodatkowe wyzwania. Duże płytki wymagają idealnego podłoża, dlatego z większą konsekwencją trzeba wymagać, by murarze i tynkarze dali z siebie wszystko. Mówimy, jak należy przygotować ściany do przyklejenia płytek ceramicznych.

klejenie płytek dodano: 30.08.2012 09:15

REMONT KUCHNI. Jak szybko odnowić ściany i podłogę w kuchni?

Przeczytaj, jak szybko i sprawnie można przeprowadzić remont kuchni. Jakie czynności będziesz musiał wykonać po zerwaniu płytek ceramicznych i terakoty. Jak wyrównać podłogę w kuchni? Czy płyty gipsowo-kartonowe sprawdzą się na ścianie? Podpowiemy też, co zrobić z odpadami remontowymi.

podłoga w kuchni dodano: 08.09.2012 09:49

Płytki ceramiczne dopasowane do funkcji pomieszczeń: czym się kierować przy wyborze płytek?

Wybierając płytki ceramiczne, nie powinieneś kierować się jedynie ich wyglądem. Należy brać pod uwagę klasę ścieralności, wymiary i specjalne właściwości kafelków. Ich rodzaj trzeba dopasować przede wszystkim do typu pomieszczenia, w którym mają być położone.

aranżacja łazienki dodano: 10.11.2011 17:28 | odpowiedz (1)

Gres i terakota: czym się różnią te dwa rodzaje płytek ceramicznych?

Gres i terakota pozornie zbytnio się nie różnią. Oba rodzaje płytek ceramicznych produkowane są z mieszaniny m.in. gliny i krzemionki, a ich nieco odmienne właściwości - nasiąkliwość, twardość i ścieralność - determinuje dobór i proporcje składników. Zobacz, czym dokładnie różnią się od siebie gres i terakota i w jakich pomieszczeniach ich używać.

gres dodano: 10.11.2011 16:36

Jakie płytki nadają się do układania na starej glazurze?

Jeśli remontujesz łazienkę lub kuchnię, ale nie chcesz zrywać starej glazury, wykorzystaj bardzo cienkie płytki gresowe, które można układać na starej okładzinie. Stosując takie płytki, dbamy o środowisko - ceramika to materiał ekologiczny, a pozostawiając zużytą glazurę na ścianie, ograniczamy do minimum ilość odpadów w czasie remontu.

cienkie płytki ceramiczne dodano: 06.09.2012 14:12

PŁYTKI DO ŁAZIENKI. Jakie wybrać i kupić kafelki na podłogę, na ścianę?

Na rynku jest ogromny wybór płytek do łazienki. Bez trudu kupimy glazurę, terakotę, gres, płytki ceramiczne, mozaiki w różnych formatach, w dowolnych kolorach i wzorach. Podpowiadamy, jak wybrać płytki do łazienki?

aranżacja łazienki dodano: 02.04.2012 12:24

Układanie płytek ceramicznych. Jak przygotować podłoże przed ułożeniem płytek?

Zanim przystąpisz do układania płytek ceramicznych, musisz w odpowiedni sposób przygotować do tego podłoże. Bez tego nie ma gwarancji, że okładzina ceramiczna będzie trwała. Sprawdź, jakie warunki muszą być spełnione przed ułożeniem płytek. Dowiedz się, jak odpowiednio przygotować podłoże.

okładzina ceramiczna dodano: 14.12.2013 11:10

Czym wykończyć podłogę z systemem grzewczym?

Nie każda posadzka czy panele nadają się do wykończenia podłogi ogrzewanej. Wybierz te, które dobrze przewodzą ciepło i się nie odkształcają. Oto polecane przez nas rodzaje wykończenia podłogi z systemem grzewczym.

gres dodano: 06.12.2011 16:22

PŁYTKI, KAFELKI, GLAZURA do łazienki: Jak wybrać - SZUKAMY PŁYTEK DO ŁAZIENKI

Płytki ceramiczne do wykładania ścian i podłóg w łazience powinny być wodoodporne, nienasiąkliwe i łatwe do utrzymania w czystości. Wielka liczba wzorów płytek ceramicznych pozwala na urządzenie łazienki w każdym stylu. Pomocne są gotowe, proponowane przez producentów serie płytek w określonym stylu.

jakie płytki do łazienki dodano: 23.07.2013 11:05

Folia w płynie. Do czego służy, jak ją stosować?

Pomieszczenia narażone na zalanie wodą, takie jak łazienki, kuchnie czy pralnie, wymagają izolacji wodochronnej. Do jej wykonania warto użyć wygodnej w aplikacji folii w płynie. Dowiedz się, jak ją stosować.

aranżacja łazienki dodano: 26.09.2011 13:51
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]
Robert Leszczyński nie żyje. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Robert Leszczyński nie żyje - ta wiadomość zasmuciła wiele osób nie ...

płytki ceramiczne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. płytki ceramiczne. Wszystko na temat płytki ceramiczne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.