porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czym wykańczać skosy na poddaszu? Jakie płyty na poddasze wybrać?

Dawniej skosy na poddaszach wykańczano drewnianymi deskami. Dziś, oprócz desek, które wprawdzie pięknie wyglądają, ale również sporo kosztują, do wyboru mamy wiele rodzajów płyt. Najpopularniejsze to płyty gipsowo-kartonowe. Jakich jeszcze mamy wybór?

płyty drzewno-magnezytowe dodano: 18.03.2013 15:30

Materiały drewnopochodne: jakie do budowy domów drewnianych? Płyty wiórowe i płyty pilśniowe

Podczas budowy domu z drewna możemy wykorzystać wiele materiałów, które są jego pochodnymi. Na przykład z odpadów tartacznych powstają płyty wiórowe i płyty pilśniowe. Są niezbędne na budowie domów szkieletowych do poszycia ścian, stropów i dachów. Mówimy, jakie materiały drewnopochodne wykorzystuje się do budowy domów drewnianych.

budowa materiały drewnopochodne dodano: 21.05.2013 13:41

PŁYTY MEBLOWE. Jakie są ich rodzaje, czym się różnią? Alfabet płyt drewnopochodnych

Obecnie niewiele mebli zrobionych jest z litego drewna, najczęściem ich budulcem są różne płyty przypominające drewno. Co kryje się za nazwami płyt drewnopochodnych: pilśniowych (MDF, HDF, LDF), płyt wiórowych i paździerzowych?

płyty drewnopochodne rodzaje dodano: 15.11.2013 16:09

Czym różnią się płyty OSB od płyt MFP?

Płyty OSB oraz budowlane płyty MFP należą rodziny płyt drewnopochodnych i składają się z wiórów drzewnych, sprasowanych i zespolonych żywicami. Różnią się układem wiórów, co sprawia, że mają nieco inne zastosowanie.

płyty MFP dodano: 27.08.2012 16:04

Ciekawe aranżacje - płyta OSB we wnętrzach. HIT czy KIT?

Płyty drewnopochodne we wnętrzach chętnie stosuje młode pokolenie projektantów. Dla jednych może dziwnie wyglądać ściana wykończona płytą OSB lub stół w jadalni wykonany z takie płyty drewnopochodnej, inni zachwycą się ciekawą aranżacją. Oceńcie sami zebrane aranżacje wnętrz - hit czy kit?

Aranżacje wnętrz dodano: 20.06.2013 12:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Pietraszek - kim jest partnerka Jacka Rozenka?

Media wielokrotnie donosiły o związku byłej żony Jacka Rozenka, Małgorzaty ...

płyty drewnopochodne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. płyty drewnopochodne. Wszystko na temat płyty drewnopochodne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.