porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Spóźniony pociąg - jak otrzymać odszkodowanie?

Jak uzyskać od PKP odszkodowanie za spóźniony pociąg? Okazuje się, że jest to proste i możliwe. Żeby otrzymać odszkodowanie od przewoźnika za opóźnienie pociągu musimy jedynie wypełnić odpowiedni wniosek. Kiedy możemy się ubiegać o rekompensatę?

bilet dodano: 06.10.2011 14:42

NOWY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW gdzie sprawdzić jakie zmiany?

Dworce, perony i strona internetowa - oto źródła wiedzy na temat nowego rozkłady jazdy pociągów. Mówimy, jak PKP zadbało, by wszyscy pasażerowie sprawnie odnaleźli się w nowej kolejowej rzeczywistości.

biletomat dodano: 11.12.2012 07:15

Czy w pociągach są przedziały dla dzieci?

Jedziesz się na urlop, ferie zimowe lub dłuższą podróż z małym dzieckiem? Wybierz pociąg! Dla dziecka jazda pociągiem to wielka atrakcja. Maluch może podczas jazdy bawić się, przemieszczać i obserwować świat, a ty nie musisz się o nic martwić. Zanim jednak kupisz bilet, upewnij się, że w pociągu jest przedział dla rodziców z dzieckiem. Jest to specjalny przedział z rozkładanym przewijakiem, miejscem na wózek i stoliczkiem do karmienia. Przeczytaj jakie są zalety podróżowania pociągiem.

ferie zimowe dodano: 29.12.2011 20:53 | odpowiedz (2)

Czy podróż pociągiem jest bezpieczna? Kto czuwa nad tym, by taka była?

Transport kolejowy do niedawna uchodził za bardzo bezpieczny. katastrofy zdarzały się stosunkowo rzadko, dlatego podróżni chętnie wybierali publiczny transport kolejowy. Jednak ostatnio wypadki kolejowe zdarzają się coraz częściej. Sprawdź, kto odpowiada za bezpieczeństwo transportu kolejowego i czuwa nad tym by podróże pociągami były bezpieczne?

Intercity dodano: 04.03.2012 13:01

Co to są BÓLE FANTOMOWE po amputacji kończyny? Jak żyć po amputacji?

Po amputacj nogi pacjent zmaga się z bólem kikuta ręki czy nogi, jednak obecnie metody zwalczania bólu pozwalają go, jeśli nie wyeliminować, to przynajmniej wyciszyć na tyle, że człowiek może normalnie funkcjonować. Jednak pacjent odczuwa też inny ból - ból fantomowy, który wykluczyć jest trudno, bo mimo postępowi medycyny nadal nie wiadomo jaki jest mechanizm powstawania tego bólu. 

amputacja kończyny dodano: 05.03.2012 15:57 | odpowiedz (2)

Katastrofa - czy może wydarzyć się dwa razy w tym samym miejscu? Dowiedz się więcej o katastrofie kolejowej sprzed 18 lat!

Katastrofy kolejowe, choć ostatnio cześciej się zdarzają, nada należą do rzadkości. I dobrze! Tym bardziej rzadko zdarza się, że poważny wypadek kolejowy wydarza się w tej samej okolicy dwukrotnie. A tak stało się w Szczekocinie. Dowiedz się wecej na tema poprzednej katastrofy kolejowej, która wydarzyła się w pobliżu dwukrotnie.

katastrofa dodano: 04.03.2012 23:14

KATASTROFY i WYPADKI KOLEJOWE - jak do nich dochodzi?

Podróżowanie pociągiem jest statystycznie jednym z najbardziej bezpiecznych sposobów przemieszczania się. Zdarza się jednak, że pociągi ulegają wypadkom i dochodzi do katastrofy. Dlaczego? Jakie są najczęstsze przyczyny katastrof i wypadków kolejowych?

katastrofa kolejowa dodano: 23.05.2012 08:51 | odpowiedz (1)

Jak przejechać bezpiecznie przez przejazd kolejowy?

Podróżując samochodem często na naszej drodze napotykamy na przejazdy kolejowe, czyli skrzyżowania torów kolejowych z drogami publicznymi. Jak zachować się na niekontrolowanym przejeździe bez rogatek, aby uniknąć wypadku?

bezpieczeństwo jazdy dodano: 13.08.2014 10:57

Tanie loty krajowe. Samolotem lepiej niż pociągiem?

Przejazd kolejami przez całą Polskę niejednego doprowadził na skraj nerwicy. Wybierając się w podróż łączącą duże polskie miasta warto rozważyć opcję lotniczą. A nuż okaże się, że lotem będzie szybciej, wygodniej, a do tego taniej?

podróże po Polsce dodano: 14.06.2014 15:11

Jak uniknąć kradzieży podczas podróży? Jak nie dać się okraść?

Wyjeżdżacie na wakacje? Musicie bardzo uważać! Złodzieje grasują w pociągach oraz na dworcach kolejowych i tylko czekają na okazję, by was okraść. Jak się przed nimi chronić?

 

kradzież dodano: 21.08.2012 16:01 | odpowiedz (4)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Pietras, mąż Kozidrak. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Kozidrak od 36 lat jest związana z Andrzejem Pietrasem ...

pociąg szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. pociąg. Wszystko na temat pociąg na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.