porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

PALENIE PAPIEROSÓW. Nowa dyrektywa tytoniowa KE - co się może zmienić?

Czy z europejskiego rynku znikną papierosy smakowe i tzw. slimy? Jakie zmiany w przepisach prawnych dotyczących papierosów chce wprowadzić UE? Kto lobbuje za zaostrzeniem przepisów? Mówimy, co może zmienić nowa dyrektywa tytoniowa KE.

AKCYZA dodano: 18.12.2012 07:47

Rozliczamy podatek roczny. Kto wypełnia PIT-39?

Jeśli sprzedałeś w ubiegłym roku mieszkanie, musisz do końca kwietnia rozliczyć ewentualny podatek z tego tytułu i złożyć zeznanie podatkowe (oprócz tego, w którym wykazujesz dochody uzyskiwane z pracy).

pit-39 dodano: 26.02.2015 10:41

Hazard w sieci: za niezapłacony podatek grozi kara. Jaka?

Mimo że ustawa o grach hazardowych weszła w życie już kilka lat temu, dopiero teraz nielegalni internetowi gracze zaczynają odczuwać tego konsekwencje. Zapadł pierwszy wyrok.

hazard dodano: 20.11.2014 12:47

Nie wiesz, jak rozliczyć podatek? Możesz uzyskać bezpłatną poradę przez telefon

Gdy masz wątpliwości, jak rozliczyć na przykład podatek z najmu, możesz łatwo uzyskać fachową poradę. W dodatku za darmo i bez wychodzenia z domu. Wystarczy zadzwonić do Krajowej Informacji Podatkowej (KIP).

podatki dodano: 13.09.2014 00:02

Sprzedaż na Allegro: kiedy nie trzeba płacić podatku?

Przy sprzedaży internetowej trzeba dowiedzieć się w jakich sytuacjach należy odprowadzać podatek. Wiele osób nic sobie z tego nie robi licząc na przychylność losu, lecz Urząd Skarbowy skrupulatnie ściga nieuczciwych sprzedawców. Warto się tym zainteresować zanim będzie za późno.

allegro dodano: 14.08.2014 18:00

Czy za smartfony i tablety zapłacimy więcej i dlaczego?

Możliwe, że w najbliższym czasie ceny tabletów i smartfonów powędrują w górę. Wszystko za sprawą organizacji zajmujących się pobieraniem opłat dla twórców takich jak ZAIKS, SAWP i ZPAV. Co przyciągnęło ich zainteresowanie?

smartfon dodano: 17.07.2014 11:26

Co może POLICJA SKARBOWA?

Policja Skarbowa została stworzona na kształt Guardia di Finanza.  Podejrzanych o przestępstwa skarbowe może śledzić, podsłuchiwać nagrywać, robić zdjęcia. Czy masz się czego obawiać?

fiskus dodano: 19.11.2013 18:35

PIT: co jeszcze można odliczyć od podatku? Rozliczenie podatkowe

Sprawdź, co jeszcze możesz odliczyć od podatku i dochodu w 2013 roku oprócz ulgi abolicyjnej, ulgi prorodzinnej oraz składki zdrowotnej. Kto może ubiegać się o ulgę internetową, ulgę od darowizny, ulgę odsetkową oraz ulgę rehabilitacyjną? PIT-y 2012: poradnik.

darowizny dodano: 16.04.2013 11:11

Jak wysłać PIT drogą elektroniczną? Jak rozliczyć PIT przez internet?

Wszystkie PIT-y roczne możemy wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego przez internet przy pomocy systemu e-deklaracje Ministerstwa Finansów. Nie potrzebujemy do tego kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

elektroniczne rozliczenie dodano: 27.02.2013 15:28

Podatek od sprzedaży na Allegro. Kiedy musisz go zapłacić?

Aukcje internetowe nie są wolne od zobowiązań. Za wystawione przedmioty w niektórych sytuacjach musisz wnieść opłatę i zapłacić prowizję od ich sprzedaży,w innych -  podatek, który trzeba potem rozliczyć np. w formularzu PIT. Kiedy trzeba go zapłacić?

allegro dodano: 01.02.2012 14:10
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rodzina Anny Grodzkiej. Kim są członkowie jej rodziny?

Kim jest najbliższa rodzina Anny Grodzkiej? Była żona Grażyna, syn ...

podatek szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. podatek. Wszystko na temat podatek na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.