porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

7 PORAD dla podróżujących samochodem. Sprawdź, o czym trzeba pamiętać wybierając się na pierwszą podróż z niemowlakiem?

Do trzeciego miesiąca życia nie warto wybierać się z dzieckiem w długie podróże samochodem, później śmiało można ruszyć w świat. Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad. Przeczytaj nasze porady, jak podróżować z niemolakiem samochodem.

dziecko dodano: 16.11.2011 14:41

Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Choroba lokomocyjna, czyli nudności pojawiające się podczas jazdy samochodem, autobusem, na statku, to dość powszechna dolegliwość. Zwykle występuje u dzieci i mija w wieku dorosłym. Czasami jednak towarzyszy nam przez całe życie. Sprawdź, jak z nią walczyć.

choroba lokomocyjna dodano: 23.01.2012 16:10

Jak walczyć z chorobą lokomocyjną? Choroba lokomocyjna - jakie przyczyny, objawy i zapobieganie?

Nazywana jest chorobą lokomocyjną lub chorobą morską, lub kinetozą. Przyczyną tej przypadłości jest długotrwałe oddziaływanie ruchu (bujania, kołysania, wibracji) na błędnik znajdujący się w uchu wewnętrznym. Błędnik pozwala nam określić, gdzie jest góra, a gdzie dół i w jakim kierunku się poruszamy.

błędnik dodano: 30.04.2013 13:53

Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną? Jakie domowe sposoby?

Przez cały rok marzysz o wakacjach, a gdy nadejdzie dzień wyjazdu jesteś przerażona...., bo cierpisz na chorobę lokomocyjną. Czy mozna sobie z nia poradzić za pomoca prostych domowych sposobów? Okazuje się, że tak! Wypróbuj je, któryś na pewno pomoże!

choroba lokomocyjna dodano: 06.07.2012 07:40

Kuchnia grecka - przysmaki rodem z Krety!

Podróżowanie to nie tylko zwiedzanie zabytków, ale również poznawanie krajów od nieco innej strony... od strony kuchni. Specyficzne tradycje kulinarne to dodatki do podróży, które pozwola lepiej poznać miejsca wypoczynku.

ciasto filo dodano: 04.07.2016 10:29 | odpowiedz (2)

Czego nie jeść na wakacjach i w podróży?

Gdy flory bakteryjne różnych krajów łączą się, rewolucja wisi na włosku, a dokładnie na kosmkach naszych jelit. Nie należy więc bakteryjnego ruchu prowokować dodatkowymi atakami mikrobów. W podróży jemy bezpiecznie. Cóż to znaczy? Czego nie należy jeść podczas wakacyjnych podróży?

biegunka dodano: 24.06.2016 17:41 | odpowiedz (3)

O czym pamiętać podróżując z dzieckiem?

Martwisz się, czy twoje małe dziecko wytrzyma podróż na wakacje? Oto kilka rzeczy, o których powinnaś pamiętać, by droga minęła szybko i bez problemowo.

dziecko dodano: 03.06.2015 11:39

Gdzie Polacy mogą podróżować bez wizy?

Wiza to dokument uprawniający cudzoziemca do przekroczenia granicy odwiedzanego kraju. Ale wygodniej podróżować bez wizy. Indonezja właśnie poinformowała, że od 1 kwietnia 2015 znosi wizy dla obywateli kilkudziesięciu krajów, w tym dla Polaków. Przy okazji warto dowiedzieć się, gdzie jeszcze możemy podróżować bez wizy?

podróż za granicę dodano: 30.03.2015 13:38

Skąd brać pieniądze na podróże - konkursy i granty dla podróżników

Oryginalny pomysł na podróż to podstawa, jeśli chcecie zwyciężyć w jednym z konkursów na grant dla podróżników. Podpowiadamy, gdzie startować i jak zwiększyć swoje szanse na wygraną.

granty dodano: 04.02.2015 15:05

Bilety na Pendolino – po ile? Dokąd dojedziemy Pendolino?

Podróżnicy już wyczekują nowych pociągów Pendolino. Te wyjadą na trasy jeszcze w tym roku. Ile będą kosztowały bilety?

kolej dodano: 20.10.2014 15:50
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?

Zygmunt Miłoszewski - to do niego należał rok 2014. Autor powieści ...

podróż szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. podróż. Wszystko na temat podróż na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.