porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak powołany zostanie nowy rząd? Jak powoływany jest rząd?

9 października 2011 wybraliśmy nowy parlament. Pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji zaplanowano na 8 listopada. Tego dnia do dymisji ma się podać cały rząd i premier Donald Tusk (54 l.). Następnie prezydent Bronisław Komorowski (59 l.) ponownie wskaże szefa PO na premiera.

Bronisław Komorowski dodano: 13.10.2011 16:07

Jaką waloryzację otrzymają emeryci w 2012 roku? Wiek emerytalny 67. rok życia

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę waloryzacyjną, która procentową waloryzację emerytur zastępuje waloryzacją kwotową, ale jednocześnie skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Czy to oznacza, że podwyżka emerytur nie jest przesądzona?

emeryci dodano: 28.03.2012 15:53 | odpowiedz (12)

Pierwsze obrady nowego Sejmu otworzył marszałek senior. Jaka jest jego funkcja? Kim jest Józef Zych?

Pierwsze obrady nowego Sejmu po wyborach 2011 zostały zainaugurowane przez marszałka seniora Józefa Zycha, politycznie związanego z partią PSL. Kim jest i czym zasłynął marszałek Józef Zych?

Jan Paweł II dodano: 08.11.2011 13:05

Jaka kara grozi za przygotowywanie ZAMACHU TERRORYSTYCZNEGO na władze państwa?

Planowano zamach na polskie władze. Prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego udaremniła próbę zamachu terrorystycznego na najważniejsze organy konstytucyjne Polski. Podejrzany trafił do aresztu.

ABW dodano: 20.11.2012 07:58

Kobieta marszałkiem Sejmu! Kim jest Ewa Kopacz?

Ewa Kopacz – pierwszą marszałek Sejmu. Pierwszy raz w historii na czele Sejmu stanęła kobieta. Jest nią lekarz pediatra Ewa Kopacz, była minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska. Jak przebiegało głosowanie na nowego marszałka Sejmu? Jak przebiegło pierwsze posiedzenie Sejmu?

 

 

 

kobieta dodano: 08.11.2011 15:53

Czego obawia się premier i każdy minister? Co to jest wotum nieufności i kto może złożyć wniosek?

Premier i nowy rząd po zdobyciu wotum zaufania nie mogą czuć się zupełnie bezpieczni. Jeżeli działania rządu nie będą odpowiadać posłom opozycji, mogą uchwałą o wotum nieufności zdymisjonować Radę Ministrów lub pojedynczego ministra. Sprawdź, jak wygląda proces składania wotum nieufności? Co to jest konstruktywne wotum nieufności?

powoływanie rządu dodano: 19.11.2011 07:50

Czym jest Rada Bezpieczeństwa Narodowego?

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta państwa w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego. Jakie kompetencje ma RBN i w jakim celu jest zwoływana?

Bronisław Komorowski dodano: 09.02.2012 15:38

SŁAWOMIR RYBICKI został ministrem w Kancelarii Prezydenta. Czy wiesz, jakim majątkiem dysponuje?

Nowy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomir Rybicki (52 l.) może pochwalić się sporym majątkiem. Jak wynika z oświadczenia majątkowego za 2011 r., dysponuje majątkiem wartym blisko 4 miliony złotych. To najwięcej spośród wszystkich prezydenckich ministrów.

Kancelaria Prezydenta dodano: 18.01.2012 14:42

Czy Trybunał Konstytucyjny może odrzucić nową ustawę emerytalną?

Politycy opozycji zapowiadają, że wyślą ustawę o reformie emerytalnej do Trybunału Konstytucyjnego. Apelują też do Prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby nie podpisywał tej ustawy, ale skierował ją właśnie do Trybunału. Czy Trybunał Konstytucyjny może odrzucić nową ustawę emerytalną?

głosowanie dodano: 27.05.2012 18:47 | odpowiedz (1)

Jak uchwalany jest budżet państwa?

Czy wiesz, jak uchwalany jest budżet państwa i jakie są terminy, w których rząd i Sejm muszą się zmieścić? To bardzo ważna ustawa dla wszystkich, wyznacza również wiele opłat ponoszonych przez przedsiębiorców.

budżet dodano: 14.10.2011 12:34
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Kraśko – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Piotr Kraśko – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Znany prezenter Piotr Kraśko pochodzi z rodziny o tradycjach dziennikarsko-telewizyjnych ...

prezydent szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. prezydent. Wszystko na temat prezydent na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.