porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kompetencje prezydenta RP - co tak naprawdę może prezydent Polski

Słuchając obietnic wyborczych Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego powinniśmy pamiętać o ograniczeniach, które przy stanowieniu prawa ma prezydent RP. Może co prawda zgłosić do Sejmu każdy projekt, tyle że musi on później zdobyć poparcie większości. Mówimy, jakie kompetencje ma prezydent RP.

kompetencje dodano: 21.05.2015 09:51

Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?

Kim był Bronisław Komorowski zanim objął funkcję prezydenta? Gdzie się wychował, kształcił, gdzie pracował? Za co siedział w więzieniu? Bronisław Komorowski – najważniejsze fakty z życia. Krótka biografia Bronisława Komorowskiego

biografia Komorowskiego dodano: 21.05.2015 10:21

Wynagrodzenie byłych prezydentów - ile dostaje prezydent Polski po zakończeniu kadencji?

Prezydent po zakończeniu kadencji może liczyć na wsparcie z budżetu państwa. Mówimy, ile wynosi wynagrodzenie byłych prezydentów i na co jeszcze mogą liczyć odchodzący prezydenci.

były prezydent dodano: 21.05.2015 10:37

Kim jest Andrzej Duda, prezydent RP?

Andrzej Duda do niedawna polityk nieznany szerszemu gronu wyborców - zdobył najwięcej głosów w I turze wyborów prezydenckich, wygral też w II turze, zdobywając 53 prc. głosów. Kim jest Andrzej Duda, nowy prezydent RP?

Andrzej Duda dodano: 06.08.2015 09:23

KSIĘŻNA MATYLDA, nowa królowa Belgii – pół-Polka i krewna Komorowskiego. Co trzeba o niej wiedzieć?

Po abdykacji króla Alberta rządy w Belgii objął książę Brabancji Filip Koburg. Jego małżonką jest księżna Matylda d'Udekem dAcoz, która, o czym niewiele osób wie, ma polskie korzenie. Matką księżnej Matyldy jest bowiem hrabina Anna Komorowska, daleka krewna Bronisława Komorowskiego. Mówimy o polskich korzeniach księżnej Matyldy.

Bronisław Komorowski dodano: 21.07.2013 15:45 | odpowiedz (1)

Czy prezydent Polski rozlicza się z Urzędem Skarbowym? Czy prezydent wypełnia PIT-37?

Prezydent Polski z racji sprawowania funkcji dostaje co miesiąc ponad 20 tysięcy brutto. Jak rozlicza się z fiskusem prezydent RP? Czy musi wypełnić PIT?

pit 37 dodano: 21.05.2015 10:49

Ile zarabia prezydent, a ile pierwsza dama? Zarobki prezydenta RP

Średnia krajowa w Polsce wynosi blisko 3800 zł brutto. Jak na tym tle wypadają zarobki prezydenta? Ile zarabia prezydent

pierwsza dama dodano: 21.05.2015 07:42
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Aneta Kopacz, reżyserka filmu nominowanego do Oscara?

Podczas gali rozdania najbardziej prestiżowej nagrody filmowej – Oscarów 2015 – Polska ...

prezydent Polski szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. prezydent Polski. Wszystko na temat prezydent Polski na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.