porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

LPG: Jakie silniki dobrze znoszą gaz?

LPG ma nieco inne właściwości niż benzyna, do zasilania którą zostały zaprojektowane silniki samochodów – różni się składem chemicznym, jego spalanie następuje w wyższej temperaturze, więc może się zdarzyć, że nie wszystkie elementy silnika zniosą kontakt z nim równie dobrze jak z benzyną. Jakie silniki dobrze znoszą gaz?

eksploatacja-auta.wieszjak.pl dodano: 15.10.2013 15:55

Czy warto stosować specjalne oleje do silników na LPG?

Silniki zasilane gazem LPG nie muszą pracować na specjalnym oleju. Propan-butan nie zmienia zasadniczo warunków pracy silnika, podwyższa jednak temperaturę w jego wnętrzu. Dlatego warto stosować oleje o możliwie najwyższej jakości i wymieniać go częściej niż przy zasilaniu benzyną.

auto dodano: 19.09.2011 17:05

Używane auto z instalacją LPG. Na co zwrócić uwagę kupując auto na gaz?

Kupując używane auto z instalacją LPG warto sprawdzić nie tylko jego stan techniczny. Ważne są też wszystkie dokumenty. Bez świadectwa homologacji i odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym możemy mieć poważne problemy na przeglądzie rejestracyjnym z autem na gaz. Można również kupić auto nowe wraz z firmową instalacją LPG np. gratis. Jaki bezpiecznie kupić auto?

akcyza lpg dodano: 18.10.2013 12:57 | odpowiedz (1)

Jak LPG wpływa na zużycie silnika? Jak powinna być wyregulowana instalacja gazowa w samochodzie?

Gaz LPG ma inne właściwości niż benzyna, co niewątpliwie wpływa na zużycie silnik. Poprawnie dobrana, zamontowana i wyregulowana instalacja LPG nie skraca jednak zdecydowanie żywotności jednostek benzynowych. Sprawdź, jak dobrać i wyregulować instalację gazową w samochodzie. 

gaz dodano: 15.12.2011 19:51

Jak obliczyć ILOŚĆ i CENĘ GAZU potrzebnego do ogrzewania domu kotłem gazowym? Ile gazu zużywa kocioł gazowy?

Jaką ilość gazu zużyje kocioł? Można to obliczyć, choć będą to oczywiście rozważania teoretyczne. Ale na pewno pomogą ocenić, ile trzeba wydać na ogrzewanie domu. Żeby obliczyć zużycie gazu, musisz znać wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło do ogrzania domu. Sprawdź, gdzie możesz znaleźć ten wskaźnik i jak obliczyć ilość i cenę gazu (ziemnego i propan-butanu) potrzebnego do ogrzania domu.

cena dodano: 28.10.2011 08:35
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Natalia Kukulska – kim jest? KARIERA, RODZINA
Natalia Kukulska – kim jest? KARIERA, RODZINA

Natalia Kukulska to gwiazda, której nie trzeba przedstawiać! Córka Anny ...

propan-butan szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. propan-butan. Wszystko na temat propan-butan na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.