porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jaką wysokość powinien mieć komin w domu?

Komin powinien być projektowany zgodnie z normą PN-89/B-10425. Zawarte w niej wytyczne szczegółowo określają, jaka powinna być minimalna wysokość komina, jakie są minimalne średnice oraz długości przewodów kominowych oraz jak usytuować komin, gdy na dachu znajdują się przeszkody.

komin spalinowy dodano: 17.09.2012 16:14

Jaką funkcję na budowie pełni kierownik budowy? Czy jego obecność jest obowiązkowa?

Zgodnie z prawem budowlanym zatrudnienie kierownika budowy jest jednym z pierwszych obowiązków w trakcie budowy domu. To na kierowniku budowy spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa na budowie. Jakie jeszcze obowiązki pełni na budowie kierownik budowy?

budowa domu dodano: 18.09.2012 18:23

Prawo budowlane - zmiany od 2014. Jak zmienią się przepisy budowlane w 2014 roku?

Przymierzasz się do budowy domu w 2014 roku? Twój dom będzie musiał być dostosowany do nowych przepisów. Od stycznia 2014 zmieniają się bowiem warunki techniczne, jakim odpowiadają budynki i ich usytuowanie. Jak zmieni się prawo budowlane?

nowe prawo budowlane dodano: 22.10.2013 23:33

Czy płaski dach trzeba odśnieżać? Odśnieżanie dachu i wymiana doświadczeń

Dachy powinno się projektować tak, aby udźwignęły duże masy śniegu i nie trzeba ich było odśnieżać. Może się jednak okazać, że nie każdy dach spełnia te warunki. Dach płaski - ile śniegu może wytrzymać?

dach odśnieżanie dodano: 15.02.2012 07:37

Co to jest projekt budowlany?

Projekt budowlany to jeden z wielu dokumentów, z którymi będziemy mieć do czynienia przed budową domu. Należy go bowiem dołączyć do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę. Kto może dla nas wykonać projekt budowlany? Z jakich części powinien się on składać?

pozwolenie na budowę dodano: 24.09.2012 12:47
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]

Otar Saralidze to śpiewający i tańczący 25-letni aktor, pochodzący z ...

przepisy budowlane szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. przepisy budowlane. Wszystko na temat przepisy budowlane na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.