porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jacy pacjenci nie otrzymują CHEMIOTERAPII z powodu braku leków? Komu grozi wstrzymanie leczenia? DLACZEGO BRAKUJE LEKÓW ONKOLOGICZNYCH?

Pacjentki z rakiem piersi w wielu szpitalach zamiast otrzymać planowaną i niezbędną chemioterapię - są odsyłane z kwitkiem. Dlaczego? Nie ma cytostatyków, bo producent wycofał się z polskiego rynku. Za chwilę problem ten dotknie kolejnych chorych - już zaczyna brakować chemii dla chorych na raka płuc, chłoniaki i raka szyjki macicy. A co na to Ministerstwo Zdrowia? Jest bezradne!

chemioterapia dodano: 20.04.2012 09:14 | odpowiedz (1)

LISTA LEKÓW REFUNDOWNYCH. Jakie zmiany pojawią się na liście leków refundowanych od MAJA 2012 roku?

Jakie kolejne zmiany przygotował w liście leków refundowanych resort zdrowia? Znalazło się na niej ponad 240 nowych leków, ceny 180 leków zostały obniżone, na liście znalazły się też preparaty dotąd nierefundowane. 

cytomegalia dodano: 18.04.2012 08:39

Nowotwory - jakie badania diagnostyczne należy wykonać? Jakie badania wykrywają raka?

Wcześnie wykryty nowotwór znacznie zwiększa szanse na wyleczenie! Warto o tym pamiętać i udać się do onkologa, choćby na zwykła rozmowę... Pamiętajmy także, że nie ma jednego badania, które wykrywa raka! W zależności od miejsca podejrzenia choroby musimy zrobić inne badania.

badania diagnostyczne dodano: 04.02.2014 12:50

Mammografia - czy badanie mammograficzne jest bezpieczne dla zdrowia? Co myśli o mammografii Aneta Kręglicka?

Czy mammografia jest niebezpieczna? Co o tym badaniu powiedziała Aneta Kręglicka? Dlaczego lekarze onkolodzy łapią się za głowy słysząc tego typu wypowiedzi?

Angelina Jolie mastektomia dodano: 22.05.2013 08:18

Piersi - badanie. Jak badać piersi? Badanie piersi - sprawdzone rady

BADANIE PIERSI. Rak piersi to najczęściej występujący u kobiet nowotwór złośliwy. Im wcześniej się go wykryje, tym większe szanse na wyleczenie. Dlatego należy często badać piersi. Jak wykonać samobadanie piersi? Oto sprawdzone porady

badanie palpacyjne piersi dodano: 12.05.2013 10:50

SAMOBADANIE PIERSI. Jak prawidłowo badać piersi?

Każda zmiana w piersiach może być niebezpieczna. Im szybciej ją wykryjesz, tym lepiej. Nie czekaj więc na kolejną wizytę u lekarza, tylko stań przed lustrem i upewnij się, że jesteś zdrowa.

badanie mammograficzne dodano: 19.12.2012 13:45

RAK PIERSI. Jakie badania pozwalają wcześnie wykryć raka piersi? [GALERIA]

Rak piersi jest nowotworem najczęściej występującym wśród kobiet – rocznie notuje się ok. 10 tys. nowych zachorowań! Jednak im wcześniej się go uchwyci, tym większa szansa na zupełne wyleczenie. Dlatego każda kobieta, bez względu na wiek, powinna na stałe wpisać do swojego kalendarza profilaktyczne badania - samobadanie piersi oraz USG, a po 35 roku życiam mammografię.

diagnostyka dodano: 16.11.2011 12:18

Jak i kiedy badać piersi, żeby uchronić się przed rakiem?

Sprawdź, jak samemu zmniejszyć ryzyko za późnego wykrycia raka piersi.

badanie palpacyjne dodano: 04.02.2014 12:50

Gen BRCA1 - co to za gen, za co jest odpowiedzialny?

Prewencyjną mastektomię może rozważyć m.in kobieta, u której wykryto gen BRCA1 lub BRCA2. Mutacje w tych gednach zwiększają bowiem ryzyko zachorowania na nowotwory piersi oraz jajników. Co warto wiedzieć o genach BRCA1 lub BRCA2?

Angelina Jolie mastektomia dodano: 14.05.2013 12:15

CHEMIOTERAPIA. Jakie LEKI są od niedawna na LIŚCIE LEKÓW REFUNDOWANYCH? Dobre wiadomości dla chorych na raka piersi i raka płuc!

Osłabienie, nudności, wykańczające wymioty, wypadanie włosów – to objawy, które kojarzą się z chemioterapią, których doświadczają pacjenci, kiedy walczą z rakiem. Od niedawna refundowany jest nowoczesny lek na receptę, który zapobiega wczesnym i opóźnionym wymiotom u osób dorosłych.  Pacjent zapłaci za lek 3,20 zł!

Centrum Onkologii dodano: 18.06.2012 07:31
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?

Zbigniew Wodecki szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z wykonania ...

rak piersi szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. rak piersi. Wszystko na temat rak piersi na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.