porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jacy pacjenci nie otrzymują CHEMIOTERAPII z powodu braku leków? Komu grozi wstrzymanie leczenia? DLACZEGO BRAKUJE LEKÓW ONKOLOGICZNYCH?

Pacjentki z rakiem piersi w wielu szpitalach zamiast otrzymać planowaną i niezbędną chemioterapię - są odsyłane z kwitkiem. Dlaczego? Nie ma cytostatyków, bo producent wycofał się z polskiego rynku. Za chwilę problem ten dotknie kolejnych chorych - już zaczyna brakować chemii dla chorych na raka płuc, chłoniaki i raka szyjki macicy. A co na to Ministerstwo Zdrowia? Jest bezradne!

chemioterapia dodano: 20.04.2012 09:14 | odpowiedz (1)

Dlaczego warto rzucić palenie? Statystyki polskiego palacza

Czy podpalisz banknot 100 zł? Z pewnością stukniesz się w czoło na taką propozycję. Tymczasem, statystyczny palacz bez zastanowienia puszcza z dymem ok. 208, 50 zł miesięcznie!

aktywne palenie dodano: 20.11.2014 08:54

Czy wiesz, że palenie w pomieszczeniach "zatruwa" również dywany i meble? Mówimy, na czym polega tzw. palenie z trzeciej ręki

Wiadomo, że palacze bierni też sobie szkodzą. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym palą inni, jest szkodliwe i trzeba go unikać. O tym wiemy dobrze wszyscy. Ale jak uniknąć sytuacji, kiedy dym papierosowy wszedł w meble, dywany czy tapety? Okazuje się, że nawet wtedy nikotyna szkodzi!

bierne palenie dodano: 27.03.2012 10:41

Nowotwory - jakie badania diagnostyczne należy wykonać? Jakie badania wykrywają raka?

Wcześnie wykryty nowotwór znacznie zwiększa szanse na wyleczenie! Warto o tym pamiętać i udać się do onkologa, choćby na zwykła rozmowę... Pamiętajmy także, że nie ma jednego badania, które wykrywa raka! W zależności od miejsca podejrzenia choroby musimy zrobić inne badania.

badania diagnostyczne dodano: 04.02.2014 12:50

Świat składa hołd Wisławie Szymborskiej. Media zagraniczne o noblistce

Wisława Szymborska była ceniona na całym świecie. Jej poezję przetłumaczono na wiele języków obcych, ale cenili ją nie tylko zwykli ludzie, również wielcy jak Woody Allen, Vaclav Havel czy Umberto Eco. Jak dziś wspominają ją za granicą?

 

Nagroda Nobla dodano: 09.02.2012 09:37

Kardynał Józef Glemp nie żyje. Na jaką chorobę zmarł prymas Glemp?

Kardynał Józef Glemp nie żyje. Prymas zmarł 23 stycznia 2013 roku na raka płuc. Z nowotworem walczył od roku. 

drobnokomórkowy rak płuc dodano: 24.01.2013 06:55

RAK PŁUC. Jakie są objawy, diagnostyka i leczenie raka płuc?

 Rak płuc to najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn (stanowi 30 proc. wszystkich nowotworów) i trzeci, po raku piersi i raku narządów rodnych u kobiet. W dużej mierze pracujemy na niego sami: 3/4 zachorowań jest wynikiem palenia papierosów albo biernego palenia, a tylko ¼ - genów.

bronchoskopia dodano: 04.02.2014 12:50 | odpowiedz (1)

CHEMIOTERAPIA. Jakie LEKI są od niedawna na LIŚCIE LEKÓW REFUNDOWANYCH? Dobre wiadomości dla chorych na raka piersi i raka płuc!

Osłabienie, nudności, wykańczające wymioty, wypadanie włosów – to objawy, które kojarzą się z chemioterapią, których doświadczają pacjenci, kiedy walczą z rakiem. Od niedawna refundowany jest nowoczesny lek na receptę, który zapobiega wczesnym i opóźnionym wymiotom u osób dorosłych.  Pacjent zapłaci za lek 3,20 zł!

Centrum Onkologii dodano: 18.06.2012 07:31

Rakowiak - guz złośliwy płuc - jakie objawy i leczenie?

Rakowiak według statystyk medycznych stanowi około 1-2 procent wszystkich nowotworów złośliwych płuca.

guzy płuc dodano: 11.01.2015 16:25

Badanie NBI - jak wykryć raka dróg oddechowych?

Co roku u prawie 4 tysięcy Polaków diagnozuje się nowotwory dróg oddechowych. Ich wczesne wykrycie daje szanse na całkowite wyleczenie. I właśnie temu ma służyć innowacyjna technologia NBI - dostępna teraz także w Polsce.

badanie NBI dodano: 04.02.2014 12:50 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Kaniewski, polski projektant ferrari. Kim był?
Janusz Kaniewski, polski projektant ferrari. Kim był?

Polski projektant Janusz Kaniewski zmarł 9 maja 2015 roku. Miał ...

rak płuc szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. rak płuc. Wszystko na temat rak płuc na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.