porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

OGRODZENIE Z KAMIENIA. Co to są gabiony i gdzie się je stosuje?

Gabiony to bardzo modne obecnie elementy ażurowej konstrukcji stalowej wypełnione ozdobnym materiałem. Ostanio gabiony są modne wśród projektantów, choć nietypowe i bardzo industrialne w wyrazie, może być bardzo skuteczne, gdy chcemy odgrodzić się od hałasu ulicy.

dom dodano: 28.10.2011 14:35

Ekologiczne wzornictwo: czy istnieją piękne przedmioty z odzysku?

Czas bezrefleksyjnej konsumpcji się kończy. Żeby nie utonąć w śmieciach, producenci i kupujący przykładają coraz większą wagę do kwestii ochrony środowiska. To nie tylko moda, ale konieczność - każdy z nas może się do tego przyczynić, nie tylko sortując śmieci, ale też kreatywnie je przetwarzając.

eko dodano: 22.09.2011 12:49 | odpowiedz (1)

Piwo w butelce czy piwo w puszce? Jakie piwo wybrać?

Jeśli przy wyborze piwa w puszce czy w butelce będziemy kierować się smakiem i swoimi preferencjami smakowymi to wybór piwa będzie prosty. Ale jeśli przy okazji chcemy chronić środowisko wybór staje się trudniejszy.

butelka a środowisko dodano: 25.01.2013 07:12

ZBIÓRKA NAKRĘTEK. Po co zbieramy plastikowe nakrętki?

W wielu firmach oraz przy okazji imprez publicznych pojawia się akcja zbierania plastikowych nakrętek, przypominająca tak popularną w PRL akcję zbierania makulatury. Po co to wszystko?

akcja charytatywna dodano: 30.09.2011 10:26 | odpowiedz (1)

Jak domowym sposobem nawozić kwiaty?

Aby kwiaty doniczkowe lepiej rosły można wypróbować babcine sposoby. Poza tym to praktyczne i ekologiczne rozwiązanie – zmniejszamy w ten sposób ilość odpadków z gospodarstwa domowego: nie wyrzucamy fusów od herbaty, skorupek od jaj itd., tylko „recyklingujemy” - wykorzystujemy je powtórnie

domowe nawozy dodano: 12.08.2012 10:10

Jak segregować śmieci? PORADNIK SEGREGACJA ŚMIECI ZASADY

Śmieciowa rewolucja wywróciła do góry nogami dotychczasowe przyzwyczajenia Polaków dotyczące wyrzucania śmieci. Kto chce płacić mniej za ich wywóz, musi nauczyć się je segregować. Sprawdź, jak to zrobić. Jak segregować śmieci? Gdzie wyrzucać odpady? PORADNIK  SEGREGACJA ŚMIECI ZASADY

ekologia dodano: 05.07.2013 21:08

Po co zbierać plastikowe nakrętki od butelek? Czy to rodzaj recyklingu?

W wielu firmach oraz przy okazji imprez publicznych pojawia się akcja zbierania plastikowych nakrętek, przypominająca tak popularną w PRL-u akcję zbierania makulatury. Po co to wszystko? Czy to rodzaj recyklingu? Komu i do czego potrzebne są plastikowe nakrętki od butelek?

plastikowe nakrętki dodano: 07.11.2011 11:03 | odpowiedz (6)

Segregacja i recykling. Dlaczego są konieczne?

Recykling to powtórne przetwarzanie w procesie produkcyjnym substancji lub materiałów zawartych w odpadach. Celem jest uzyskanie substancji lub materiałów o przeznaczeniu pierwotnym albo innym.

odpady dodano: 10.05.2015 21:02

Jak segregować śmieci? Jak to robić, by płacić mniej za śmieci? [FILM]

Zgodnie z przepisami nowej ustawy, na naszy osiedlach lub pod domami mogło pojawić się nawet trzy dodatkowe kosze na śmieci służące do ich segregacji. Jak sobie z tym poradzić? Prosto! Każdy kolor oznacza inny rodzaj odpadków jakie powinny do niego trafiać. Przypominamy zasady segregowania śmieci!

jak segregowac śmieci dodano: 04.08.2013 08:33

Na czym polega recykling akumulatorów samochodowych?

Każdy użytkownik pojazdu, który wymienia akumulator na nowy, zobowiązany jest do właściwego postępowania ze starym, zużytym. Ze względu na swoje właściwości akumulatory ołowiowe zostały zakwalifikowane jako odpady niebezpieczne, mogące negatywnie wpływać na środowisko i zdrowie ludzi. Na czym polega recykling akumulatorów samochodowych?

akumulator kwasowo-ołowiowy dodano: 20.06.2013 17:41
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?
Ksiądz Adam Boniecki: kim jest, co o nim wiemy?

Ksiądz Adam Boniecki to ważna postać życia społecznego w Polsce ...

recykling szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. recykling. Wszystko na temat recykling na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.