porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

PRZEPIS na rogal świętomarciński. Jak powinien być zrobiony prawdziwy rogal?

Rogal świętomarciński w 2008 r. został wpisany do rejestru chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych w Unii Europejskiej. A to dlatego, że jest jednym z najsmaczniejszych ciastek świata. Zasługuje na atencję nie tylko w dniu świętego Marcina – 11 listopada. Rogale marcińskie przepis na: Rogale marcińskie

11 listopada dodano: 10.11.2014 18:48

Jakie nadzienie ma ROGAL MARCIŃSKI? Jak je zrobić? [PRZEPIS]

Rogale marcińskie lub świętomarcińskie to typowe dla Poznania wypieki przygotowywane na 11 listopada, z okazji dnia św. Marcina. Półfrancuskie ciasto nadziewane bakaliami i białym makiem sprawia, że z uśmiechem możemy pomyśleć o zbliżającym się święcie. Czy wiesz, gdzie kupić rogala? A może chcesz sam przygotować ten tradycyjny wypiek? Dowiedz się więcej.

11 listopada dodano: 10.11.2014 18:48 | odpowiedz (4)

Zwyczaje i wróżby świętomarcińskie: Dzień św. Marcina i sekret marcińskich rogali

Przysłowie "Na św. Marcina gąska kozik przeklina" związane jest nie tylko z tradycyjną ucztą z pieczoną gęsiną. Wskazuje także zwyczajowe wróżby świętomarcińskie celebrowane dawniej 11 listopada. Czy znasz tradycje świętomarcińskie?

11 listopada dodano: 08.11.2014 08:24

Gdzie kupić rogale świętomarcińskie? ZDJĘCIA

Pomysł złączenia obchodów 11 listopada z wypiekiem rogali świętomarcińskich narodził się w Poznaniu. Dowiedz się, gdzie kupić oryginalne produkty i dlaczego cukiernicy nadziewają rogale marcińskie białym makiem. Dodatkowo GALERIA ZDJĘĆ z Cukierni Piskorskich!

11 listopada dodano: 08.11.2014 07:52
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Pietras, mąż Kozidrak. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Kozidrak od 36 lat jest związana z Andrzejem Pietrasem ...

rogal świętomarciński szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. rogal świętomarciński. Wszystko na temat rogal świętomarciński na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.