porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest HYDROPONIKA?

Hydroponika, czyli hydroponiczna uprawa roślin ozdobnych, to uprawa roślin bez ziemi (tzw. uprawa bezglebowa).

hydroponiczna uprawa roślin dodano: 17.02.2012 08:32

Czy znasz niebezpieczne rośliny doniczkowe?

Dekorując mieszkanie roślinami ozdobnymi, warto wiedzieć, które gatunki są groźne dla domowników. W liściach, łodygach, owocach i kwiatach mogą znajdować się trujące substancje. Czy wiesz, jakie rośliny mogą szkodzić domownikom? Jak postępować, by tego uniknąć? Sprawdź.

kwiaty dodano: 12.10.2011 11:08

Jak podlewać rośliny doniczkowe?

Chętnie ozdabiamy nasze wnętrza roślinami doniczkowymi. Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, o których musimy pamiętać, jest podlewanie roślin. Mówimy, jak podlewać rośliny, które wymagają podłoża lekko wilgotnego, wilgotnego i bardzo wilgotnego?

doniczka dodano: 25.01.2012 13:07

Jak uprawiać rośliny w łazience?

Codzienna toaleta w otoczeniu bujnej zieleni to prawdziwa przyjemność. Można jej zaznać, gdy w łazience stworzy się roślinom odpowiednie warunki do uprawy. Co powinniśmy wiedzieć zanim umieścimy rośliny doniczkowe w łazience? Czy możliwa jest ich uprawa w łazience bez okna?

aranżacja łazienki dodano: 07.10.2011 15:18

Jakie gatunki roślin mogą rosnąć w łazience?

Są gatunki roślin, które wyjątkowo dobrze rosną w łazience. Do uprawy w łazience nadają się takie rośliny, jak: soleirolia, paprotka, maranta, sitowie czy cyperus. Paproć rosnąca w pokoju nie jest łatwa w uprawie, ale w łazience panują dla niej idealne warunki – ciepły oraz wilgotny klimat.

aranżacja łazienki dodano: 06.10.2011 14:26

Co szkodzi w niebezpiecznych roślinach doniczkowych? Poznaj NIEBEZPIECZNE ROŚLINY DONICZKOWE

Często hodujemy je w mieszkaniu nie mając świadomości, że są trujące. Niektóre rośliny doniczkowe mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Uważać należy szczególnie, gdy w domu są małe dzieci. Jakie są niebezpieczne kwiaty doniczkowe?

kwiaty dodano: 08.04.2012 16:54

Jakie rośliny do łazienki? Jakie kwiaty w łazience?

Rośliny w łazience mogą występować nie tylko jako wzór na dekoracyjnych dodatkach. Panujące w tym pomieszczeniu ciepłe, wilgotne warunki to doskonałe miejsce do rozwoju między innymi traw i storczyków.

aranżacja łazienki dodano: 27.03.2012 12:14

Jak dbać o rośliny doniczkowe jesienią?

Z nastaniem jesieni warunki w mieszkaniu zmieniają się, jest mniej światła, jest ono mniej intensywne, temperatura spada. To pora, żeby pielęgnację domowej zieleni dostosować do potrzeb roślin o tej porze roku.

jesienna pielęgnacja dodano: 16.11.2013 14:59

Kaktusy – kłujące rośliny doniczkowe. Jak przesadzać kaktusy?

Kaktusy to popularne rośliny doniczkowe uprawiane we wnętrzach. Ich pielęgnacja nie wymaga dużo pracy, ale czasem potrzebują, by je przesadzić. Mówimy, jak przesadzać kaktusy.

jak przesadzać kaktusy dodano: 13.09.2013 14:47

Jak pielęgnować paprotki domowe?

Paprotki to piękne i pożyteczne rośliny. Mają naturalne właściwości nawilżania powietrza i eliminacji toksyn. Dlatego warto w każdym mieszkaniu mieć choćby jedną paprotkę. Jednak żeby roślina spełniała swoje funkcje, należy o nią odpowiednio dbać, dostosowując w miarę możliwości warunki, jakie panują w pomieszczeniu, do jej wymagań.

jak pielęgnować paprotki dodano: 02.11.2012 16:05
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?

Monika Kuszyńska w 2011 roku wyszła za mąż za Jakuba ...

rośliny doniczkowe szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. rośliny doniczkowe. Wszystko na temat rośliny doniczkowe na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.