porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Szczepienia obowiązkowe i zalecane. Czy istnieje w Polsce przepis prawny, mówiący o przymusie szczepień?

W Polsce nie prowadzi się szczepień przymusowych, w żadnej z grup wiekowych. Są jednak przepisy, regulujące wymóg szczepień. Należy pamiętać, że realizowanie są tu jedynie szczepienia obowiązkowe i zalecane, te przymusowe moga być wprowadzone jedynie w sytuacji szczególnej.

czy szczepić dzieci dodano: 08.05.2013 07:19

Z czym muszą liczyć się rodzice, nie szczepiąc dzieci obowiązkowymi szczepionkami?

Choć obowiązkowe szczepienie dzieci budzi wiele kontrowersji, stacje sanepidu z całej Polsce zgadzają się co do tego, że taka forma profilaktyki jest konieczna. Odmawiając przeprowadzenia u dziecka szczepień, opiekunowie muszą liczyć się z rozlicznymi przykrymi konsekwencjami swojej decyzji.

dzieci dodano: 24.04.2013 14:16 | odpowiedz (2)

Szczepienia - za i przeciw. Jakie są argumenty zwolenników i przeciwników szczepień?

W Polsce 95. proc osób objętych obowiązkowymi szczepieniami przyjmuje je. Ale nie brakuje też przeciwników szczepień. Jednak specjaliści ostrzegają, że zmniejszenie poziomu zaszczepialności spowoduje, że choroby zakaźne, które udało się niemal wyeliminować w mgnieniu oka znów zaatakują.

argumenty przeciwko szczepieniom dodano: 10.04.2013 07:11
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Kraśko – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Piotr Kraśko – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Znany prezenter Piotr Kraśko pochodzi z rodziny o tradycjach dziennikarsko-telewizyjnych ...

ruch antyszczepionkowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ruch antyszczepionkowy. Wszystko na temat ruch antyszczepionkowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.