porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jaka jest maksymalna dopuszczalna temperatura podłogi?

Wielu budujących domy planuje ogrzewać je za pomocą ogrzewania podłogowego - wodnego lub elektrycznego. Także w mieszkaniu w bloku można bez problemu umieścić pod posadzką elektryczne maty grzewcze. Ale czy temperatura podgrzewanej podłogi może być dowolnie wysoka?

ciepło dodano: 06.10.2011 12:00

Ogrzewanie podłogowe. Jak przygotować podłoże pod ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe to wydajny i komfortowy system ogrzewania, ale pod warunkiem, że zostanie dobrze wykonane. Poprawki i usuwanie ewentualnych usterek po wykończeniu pomieszczeń są bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Podłoże pod ogrzewanie podłogowe

folia dodano: 21.06.2013 13:40

ODPROWADZENIE WODY DESZCZOWEJ. Jak skutecznie odprowadzać wodę z dachu?

Dobrze przemyślane miejsca, w których woda z rynien wpływa do rur spustowych, zapewnia efektywne odprowadzanie wody z dachu.

dach dodano: 27.03.2012 09:48

Skąd się bierze osad na bateriach? Jak się pozbyć kamienia z armatury domowej?

Denerwuje cię osad na armaturze w łazience i w kuchni? Dowiedz się, skąd się bierze i czy można jakoś uniknąć odkładania się kamienia w instalacji wodnej.

armatura kuchenna dodano: 26.12.2012 11:32

Rury PEX. Czemu zawdzięczają swoją popularność?

Rury PEX są wytrzymałe, elastyczne i odporne na zarastanie kamieniem. Słabo przewodzą ciepło, więc wychłodzenie transportowanej nimi cieczy jest niewielkie. Koszt wykonanej z nich instalacji jest niższy niż podobnej z miedzi lub stali.

instalacje grzewcze dodano: 26.03.2014 12:51

Jak skutecznie wyciszyć domowe instalacje?

Szum płynącej w rurach wody, odgłosy pracujących urządzeń grzewczych i wentylacyjnych – te dźwięki również mogą być bardzo dokuczliwe. Jak je skutecznie zniwelować?

ciche dodano: 25.06.2012 14:50

Jak głęboko należy zakopać rury wodociągowe i kanalizacyjne, żeby nie zamarzały?

Robienie wykopów, również tych pod instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, jest pracochłonne i kosztowne, dlatego chętnie prowadzilibyśmy rury tuż pod powierzchnią gruntu. To nie jest jednak takie proste. Należy je zakopywać na określonej głębokości, żeby je chronić przed zimnem i uszkodzeniem mechanicznym.

instalacja wodna dodano: 14.11.2011 11:30

Jak udrożnić zapchaną rurę lub kanalizację?

Udrożnienie zatkanej rury, syfonu lub kanalizacji wcale nie wymaga natychmiastowej wizyty hydraulika. Można spróbować usunąć problem samodzielnie. Podpowiadamy, w jaki sposób udrożnić rurę lub kanalizację w domu.

hydraulik dodano: 28.02.2012 17:03 | odpowiedz (6)

Wanna na środku łazienki – jak podłączyć ją do instalacji?

Doprowadzenie rur z ciepłą i zimną wodą oraz rury kanalizacyjnej łączącej odpływ wanny z pionem kanalizacyjnym może być kłopotliwe. Przeczytaj, jak do wanny stojącej na środku łazienki doprowadzić instalacje?

bateria wolno stojąca dodano: 08.11.2011 09:18

Dlaczego instalacja kanalizacyjna musi być wentylowana?

Po co montować wywiewki kanalizacyjne na dachu? Bo wnętrze instalacji kanalizacyjnej musi być połączone z atmosferą. Dlaczego? Przeczytaj artykuł!

instalacja dodano: 10.01.2012 10:01
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Deska - kim jest?
Waldemar Deska - kim jest?

Waldemar Deska, współzałożyciel i lider alternatywnej grupy „Daab”, znany jest ...

rury szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. rury. Wszystko na temat rury na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.