porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy wiesz, że niektóre RYBY mogą zawierać metale ciężkie i dioksyny? Które ryby możesz jeść bez obaw o swoje zdrowie?

Ryby są źródłem wielu witamin i minerałów, dlatego dietetycy zalecają spożywanie ich 2-3 razy w tygodniu. Coraz więcej jednak mówi się o zanieczyszczeniu ryb dioksynami i metalami ciężkimi, np. rtęcią. Sprawdź, które gatunki ryb są zanieczyszczone i powinno się ich unikać.

dieta dodano: 18.08.2011 14:08

Ryby - które gatunki ryb są najbardziej wartościowe?

Ryby to świetne źródło zdrowych tłuszczy, białka, witaminy D, jodu i innych składników odżywczych. Nic więc dziwnego, że dietetycy zalecają, by spożywać je przynajmniej dwa-trzy razy w tygodniu. Ale nie wszystkie! Zobacz, które ryby są najbardziej wartościowe?

białka dodano: 15.07.2016 15:39

RYBY. Czy jeść pangę, tilapię i rybę maślaną? Których ryb należy unikać i dlaczego?

Choć dietetycy namawiają nas do jedzenia ryb, to pod tym wględem jesteśmy w ogonie Europy – statystyczny Polak zjada ich rocznie zaledwie 7–8 kg. To za mało! Ryby powinniśmy jeść co najmniej dwa razy w tygodniu. Skoro jadamy je tak rzadko, wybierzmy najlepsze gatunki.

jakie ryby zdrowe dodano: 11.12.2012 11:09
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Nicpoń, dziewczyna Rafała Maślaka. Kim jest?

Rafał Maślak właśnie wrócił z konkursu Mister International, gdzie zdobył ...

ryba maślana szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ryba maślana. Wszystko na temat ryba maślana na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.