porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak siedzieć przy stole zgodnie z savoir-vivre: podstawowe zasady

Tylko niektórzy wiedzą, jak siedzieć przy stole, a dokładnie jak się przy stole zachowywać. Problem ciągnie się od wieków, bo już w średniowieczu powstał utwór wierszowany przypisywany niejakiemu Słocie, a zatytułowany „O zachowaniu się przy stole”.

siedzenie przy stole dodano: 09.05.2016 12:50

Jak się dobrze zachować przy stole: porady, które ułatwią życie

Jedzenie to jedna z ulubionych współczesnych rozrywek. Taką przyjemność może jednak zepsuć nieprzestrzeganie zasad savoir-vivre przy stole. Współbiesiadnik, który nic nie wie o podstawowych zasadach dobrego wychowania, nie będzie dobrym kompanem podczas uczty. Jak kulturalnie zachowywać się podczas posiłków?

dobre wychowanie dodano: 09.05.2016 12:17

Podstawowe zasady zachowania w restauracji

Jedzenie z otwartą buzią, siorbanie czy trzymanie łokci na stole to nie jedyne przewinienia popełniane przez gości w restauracjach. Brak manier przeraża. O czym należy pamiętać, by w restauracji zarazić innych dobrym wychowaniem? Jak powinien zachowywać się w restauracji dobrze wychowany człowiek?

dobre wychowanie dodano: 09.05.2016 12:28

Nalewanie i serwowania wina - zasady

Nalewanie wina podczas domowych spotkań i uroczystości należy do zadań pana domu. Sprawdź więc, co savoir vivre mówi o sposobie nalewania i serwowania wina. Jakich zasad należy przestrzegać, o czym pamiętać? Jakie wino wybrać i jak w odpowiedni sposób przygotować je do spożycia.

jak nalewać wino dodano: 05.05.2016 13:48

Jak rozmawiać przy świątecznym stole? Jakie tematy wybierać?

Siedząc w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych, a czasem i nieznajomych – rozmawiamy. I otóż podczas takich biesiad okazuje się, że tematów do rozmów jest wiele, lecz coraz więcej z nich wywołuje dzikie awantury. Jak tego uniknąć? Czy umiesz zachować się przy stole?

co robić w wielkanoc dodano: 18.04.2014 17:29

SYLWESTER 2012/2013. JAK NAKRYĆ STÓŁ NA SYLWESTRA, czyli co i gdzie na stole?

Przygotowanie przyjęcia w dobrym stylu wymaga określonego wyposażenia oraz podstawowej wiedzy o sztuce nakrywania i dekoracji oraz podawania do stołu. Jeśli spełnisz te warunki wspólne ucztowanie będzie dla wszystkich przyjemnością, a ty zyskasz renomę doskonałej pani domu.

ABC nakrywania stołu dodano: 31.12.2012 12:18
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Oscary 2015: IDA. Agata Kulesza - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Agata Kulesza-Figurska jest jedną z lepiej rozpoznawalnych polskich aktorek. Przez ...

savoir-vivre przy stole szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. savoir-vivre przy stole. Wszystko na temat savoir-vivre przy stole na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.