porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Segreguj śmieci z IKEA! Zobacz, jak funkcjonalnie zaplanować segregację odpadów

Od 1 lipca 2013 zacznie obowiązywać nowy system zarządzania odpadami. Opłata za posegregowane śmieci będzie dużo niższa, warto więc przygotować się do segregowania śmieci i zaplanować potrzebną do tego przestrzeń w domu i w pracy. Gdzie kupić kosze do segregacji?

jak segregować śmieci dodano: 22.03.2013 16:39

Jak być eko i czy to się opłaca?

Dla niektórych ekologia oznacza przede wszystkich rezygnację z wygody i dotychczasowych przyzwyczajeń. Opinie te nie są pozbawione racji. Ekologia oznacza bowiem wpojenie sobie nowych nawyków, ale korzyści z niej odczuje w dużej mierze twój portfel.

dom ekologiczny dodano: 29.11.2013 14:34 | odpowiedz (1)

Czy kubeczki po jogurcie trzeba myć przed wyrzuceniem?

Śmieci musimy obowiązkowo segregować - od lipca 2013 roku. Ten obowiązek często rodzi wiele wątpliwości typu co gdzie wrzucić, czy ta puszka to surowiec wtórny, czy kubek po jogurcie wrzucić do pojemnika na śmieci umyty czy brudny. Mówimy, jak obchodzić się z pojemnikami po żywności.

jak segregować śmieci dodano: 28.10.2013 13:03

Jak segregować śmieci w domu? Do jakich pojemników wrzucać? Jak prawidłowo segregować odpady? Segregacja śmieci

Jak prawidłowo segregować odpady? Ile zapłacisz za śmieci? Jak sortować? Jak to zgłosić? ‎Czy wyrzucając śmieci zastanawiasz się, które z nich nadają się do przetworzenia? Szkło, plastik, papier i aluminium to surowce, które można odzyskać, poddać odpowiedniej obróbce i znów wyprodukować z nich użyteczne przedmioty. Zobacz, jak segregować odpady, by móc je poddać recyklingowi. Segregacja śmieci - NOWE ZASADY

Jak segregować odpady dodano: 15.07.2013 16:27

Jak segregować śmieci? Jak to robić, by płacić mniej za wywóz śmieci?

Segregując śmieci przyczyniasz się do zmniejszenia ich ilości na wysypiskach. A gdy więcej surowców wtórnych trafia do odzysku, nasze otoczenie jest czystsze i zdrowsze. Sprawdź, jakie śmieci możesz wyrzucić do pojemników na odpady, a o jakie musisz zadbać w specjalny sposób. Jak prawidłowo segregować śmieci?

jak segregować śmieci dodano: 29.05.2013 19:15

Wywóz śmieci. Kto będzie je wywoził od 2013 roku? Ile wyniesie opłata za wywóz śmieci?

W 2013 roku zmienią się zasady wywozu śmieci. Dla właścicieli domów oznacza to koniec z podpisywaniem umowy z wybraną przez nich firmą. Zrobi to za nich gmina, która pobierze za to stosowną opłatę, czyli podatek śmieciowy.

odbiór śmieci dodano: 30.01.2013 13:23 | odpowiedz (1)

Ekosegregacja. Jak segregować śmieci?

Chroń przyrodę - tradycyjny kosz na odpady zastąp funkcjonalnym sortownikiem! Możesz ukryć go w zabudowie kuchennej albo wręcz przeciwnie - kupić designerski model i uczynić z niego ekologiczny manifest.
ekosegregacja dodano: 03.09.2013 14:24
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?

Mimo swoich 80-ciu lat Helena Norowicz nie ma zamiaru wycofywać ...

segregowanie śmieci szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. segregowanie śmieci. Wszystko na temat segregowanie śmieci na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.