- Jak urządzić mały przedpokój? PORADY
- Jak bezpiecznie używać pilarki tarczowej?
- Jak stracono słynny transatlantyk Normandie?
- Obrady Okrągłego Stołu – jakie były postanowienia?
- Bohdan Smoleń – kim jest? [KARIERA, RODZINA, CHOROBA]
- Z kim zagra Polska w eliminacjach do EURO 2016?
- Jak zrobić wielkanocną dekorację z wiosennych kwiatów w koszyku?
- Drugi pierwszy raz. Jak powrócić do seksu po przyjściu na świat dziecka?
- Ewa Kasprzyk rozwiedzie się z mężem? Kim jest jej nowy partner?
- Seks po hiszpańsku, czyli jak zostać mistrzynią hiszpana
Jak witamina C chroni serce i układ sercowo-naczyniowy?
Witamina C jest wymiataczem wolnych rodników z naszego organizmu. Dzięki temu chroni nasz układ krwionośny. Zobacz jak witamina C działa na ludzki układ sercowo-naczyniowy i jak chroni serce!
Jak rozpoznać zawał serca?
O rozległości zawału przesądza czas, jaki upłynie od rozpoczęcia się zawału do udzielenia pomocy. Lekarze mówią nawet o tzw. złotej godzinie – rozpoczęcie terapii w ciągu 60 minut daje najwięcej szans na ograniczenie rozległości zawału.
Czy aspiryna pomaga sercu?
Większość z nas sięga po kwas acetylosalicylowy, potocznie nazywany aspiryną lub polopiryną w przypadku przeziębienia, bólu głowy czy zęba. Ale ten popularny specyfik może nas uratować także przed atakiem serca czy udarem mózgu. Jak to możliwe? Aby poznać odpowiedź najpierw trochę o naszej krwi.
Dlaczego trzeba kontrolować poziom cholesterolu?
Cholesterol odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu. Tworzy ściany komórek, służy do prawidłowego funkcjonowania naszego układu trawiennego, pomaga w wytwarzaniu niezbędnych związków chemicznych. Zbyt duża ilość cholesterolu we krwi może jednak niekorzystnie wpływać na zdrowie serca. We krwi cholesterol występuje w dwóch podstawowych postaciach: LDL ("zły" cholesterol) i HDL ("dobry" cholesterol).
Jak zachować zdrowie?
Choroby serca coraz częściej dotykają młodych, aktywnych zawodowo osób. Nie czekaj aż będzie za późno! Pomocą może być sport. Zdaniem lekarzy, każdy człowiek chcący zachować zdrowie, potrzebuje co najmniej 30 minut umiarkowanie intensywnego wysiłku fizycznego najlepiej we wszystkie dni tygodnia. Dzięki aktywności fizycznej i uprawianiu sportu utrzymuje się odpowiednia elastyczność naczyń krwionośnych.
Czy aktywność fizyczna jest nam potrzebna?
Każdy człowiek potrzebuje co najmniej 30 min. umiarkowanie intensywnego wysiłku fizycznego najlepiej we wszystkie dni tygodnia. Dzięki aktywności i uprawianiu sportu utrzymuje się odpowiednia elastyczność naczyń krwionośnych. Najprostszym sposobem na zwiększenie poziomu aktywności fizycznej jest włączenie ruchu w codzienną rutynę. Umożliwiają one bowiem regulowanie intensywności wysiłku, zapewniają efektywne wykorzystanie tlenu i są najbardziej korzystne dla serca, płuc i układu krążenia.
Lecytyna - sprzymierzeniec serca i... odchudzania
Warunek długiego życia w dobrej kondycji? Przede wszystkim prawidłowa gospodarka tłuszczowa i sprawnie działający układ krążenia. By sobie to zapewnić zadbajmy o sprzymierzeńców – jednym z nich jest lecytyna.
Jakie choroby stają się groźniejsze lub bardziej dokuczliwe podczas upału? Kto musi na siebie uważać?
Ekstremalnie wysokie temperatury są nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Lekarze co roku apelują, by osoby starsze powstrzymały się w upały od wychodzenia z domów. Nie bez powodu. Są bowiem schorzenia, które podczas spiekoty, stają się zabójcze. Sprawdź, jakich chorób to dotyczy.
Wady serca – objawy, diagnostyka, leczenie,
Przedstawiamy wam kompendium wiedzy na temat wad serca. Jakie są ich objawy, jak wygląda leczenie...Siedzenie nie sprzyja zdrowiu
Nie ma znaczenia, gdzie siedzisz - w biurze, w domu czy w szkole. Eksperci ostrzegają, że siedzenie przez kilka godzin dziennie jest zabójcze. Nawet jeśli po pracy ćwiczysz i uprawiasz sporty nie powinienieś siedzieć za długo.
Beata Kozidrak od 36 lat jest związana z Andrzejem Pietrasem ...
-
zobacz sylwetkę