porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak witamina C chroni serce i układ sercowo-naczyniowy?

Witamina C jest wymiataczem wolnych rodników z naszego organizmu. Dzięki temu chroni nasz układ krwionośny. Zobacz jak witamina C działa na ludzki układ sercowo-naczyniowy i jak chroni serce!

cholesterol dodano: 24.01.2014 19:09

Jak rozpoznać zawał serca?

O rozległości zawału przesądza czas, jaki upłynie od rozpoczęcia się zawału do udzielenia pomocy. Lekarze mówią nawet o tzw. złotej godzinie – rozpoczęcie terapii w ciągu 60 minut daje najwięcej szans na ograniczenie rozległości zawału.

ból dodano: 05.01.2012 06:38

Czy aspiryna pomaga sercu?

Większość z nas sięga po kwas acetylosalicylowy, potocznie nazywany aspiryną lub polopiryną w przypadku przeziębienia, bólu głowy czy zęba. Ale ten popularny specyfik może nas uratować także przed atakiem serca czy udarem mózgu. Jak to możliwe? Aby poznać odpowiedź najpierw trochę o naszej krwi.

agregacja płytek krwi dodano: 31.01.2012 12:54 | odpowiedz (1)

Dlaczego trzeba kontrolować poziom cholesterolu?

Cholesterol odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu. Tworzy ściany komórek, służy do prawidłowego funkcjonowania naszego układu trawiennego, pomaga w wytwarzaniu niezbędnych związków chemicznych. Zbyt duża ilość cholesterolu we krwi może jednak niekorzystnie wpływać na zdrowie serca. We krwi cholesterol występuje w dwóch podstawowych postaciach: LDL ("zły" cholesterol) i HDL ("dobry" cholesterol).

cholesterol dodano: 29.11.2013 17:16

Jak zachować zdrowie?

Choroby serca coraz częściej dotykają młodych, aktywnych zawodowo osób. Nie czekaj aż będzie za późno! Pomocą może być sport. Zdaniem lekarzy, każdy człowiek chcący zachować zdrowie, potrzebuje co najmniej 30 minut umiarkowanie intensywnego wysiłku fizycznego najlepiej we wszystkie dni tygodnia. Dzięki aktywności fizycznej i uprawianiu sportu utrzymuje się odpowiednia elastyczność naczyń krwionośnych.

lekarz dodano: 29.10.2013 22:37

Czy aktywność fizyczna jest nam potrzebna?

Każdy człowiek potrzebuje co najmniej 30 min. umiarkowanie intensywnego wysiłku fizycznego najlepiej we wszystkie dni tygodnia. Dzięki aktywności i uprawianiu sportu utrzymuje się odpowiednia elastyczność naczyń krwionośnych. Najprostszym sposobem na zwiększenie poziomu aktywności fizycznej jest włączenie ruchu w codzienną rutynę. Umożliwiają one bowiem regulowanie intensywności wysiłku, zapewniają efektywne wykorzystanie tlenu i są najbardziej korzystne dla serca, płuc i układu krążenia.

aktywność fizyczna dodano: 05.12.2013 19:42

Lecytyna - sprzymierzeniec serca i... odchudzania

Warunek długiego życia w dobrej kondycji? Przede wszystkim prawidłowa gospodarka tłuszczowa i sprawnie działający układ krążenia. By sobie to zapewnić zadbajmy o sprzymierzeńców – jednym z nich jest lecytyna.

cholina dodano: 29.12.2011 14:44

Jakie choroby stają się groźniejsze lub bardziej dokuczliwe podczas upału? Kto musi na siebie uważać?

Ekstremalnie wysokie temperatury są nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Lekarze co roku apelują, by osoby starsze powstrzymały się w upały od wychodzenia z domów. Nie bez powodu. Są bowiem schorzenia, które podczas spiekoty, stają się zabójcze. Sprawdź, jakich chorób to dotyczy.

choroby krążenia dodano: 10.07.2012 06:51

Wady serca – objawy, diagnostyka, leczenie,

Przedstawiamy wam kompendium wiedzy na temat wad serca. Jakie są ich objawy, jak wygląda leczenie...
wady serca dodano: 16.03.2012 14:46

Siedzenie nie sprzyja zdrowiu

Nie ma znaczenia, gdzie siedzisz - w biurze, w domu czy w szkole. Eksperci ostrzegają, że siedzenie przez kilka godzin dziennie jest zabójcze. Nawet jeśli po pracy ćwiczysz i uprawiasz sporty nie powinienieś siedzieć za długo.

alzheimer dodano: 10.02.2012 19:09
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Pietras, mąż Kozidrak. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Kozidrak od 36 lat jest związana z Andrzejem Pietrasem ...

serce szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. serce. Wszystko na temat serce na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.