porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego warto jeść marchewkę?

Chrup ją, jeśli chcesz poprawić koloryt skóry - regularne jedzenie marchwi nadaje cerze lekko opalony odcień. Jest ona bogatym źródłem beta-karotenu, który wykazuje właściwości antyrakowe, a po zamianie w witaminę A korzystnie wpływa na wzrok. Marchew świetnie oddziałuje na żołądek, pomaga przy zaparciach, przynosi ulgę przy wzdęciach. Można ją chrupać w całości albo startą na grubej tarce.

beta-karoten dodano: 13.01.2014 22:36

Jak wprowadzić naturę do mieszkania?

Najlepszym lekarstwem na zmęczenie miejskim życiem jest bliskość natury. Czerpiemy z niej spokój i energię, zatem spróbuj stworzyć przyjazne środowisko w swoich czterech ścianach. Nie daj się przy tym zwieść imitacjom, np. ekoskóra jest zupełnie nieekologiczna, to produkt ropopochodny! Ciebie interesują materiały naturalne i jak najmniej przetworzone, a jeśli już, to w sposób nieszkodzący środowisku. Są kwintesencją ekostylu, który spodoba ci się, bo jest ciepły, domowy, bez sztywnej elegancji.

ekologia dodano: 18.09.2013 11:54

Jak zapobiegać odparzeniom pupy u niemowlaka?

Odparzenia to jedna z najpopularniejszych, ale też najbardziej uciążliwych i trudnych do wyleczenia dziecięcych dolegliwości. Warto dlatego przywiązać dużą wagę do profilaktyki w sferze pieluszkowej. Zobacz, co robić jeśli jednak odparzenie się pojawi na pupie malca.

dziecko dodano: 19.01.2012 08:22

Słońce leczy choroby. Czy wiesz, jakie?

Codzienna porcja promieniowania ultrafioletowego jest tak samo ważna, jak porcja witamin i pierwiastków mineralnych. Pod wpływem promieni słonecznych w ludzkiej skórze powstaje witamina D, która ma zbawienny wpływ nie tylko na nasze kości, ale także na narządy wewnętrzne.

AZS dodano: 23.02.2012 11:06

Dlaczego witamina E jest ważna dla naszej skóry?

Witamina E przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się i powstawaniu zmarszczek, wspomaga naturalny proces regeneracji naskórka i łagodzi stany zapalne. Jak ona to robi?

przeciwutleniacze dodano: 02.01.2012 07:50

Czy wiesz, że człowieka można określać liczbami? Skóra, krwiobieg, układ nerwowy i oddechowy, mięśnie, układ trawienny, szkielet, układ rozrodczy w liczbach

Ludzkie ciało w liczbach! W jakim tempie rosną paznokcie, gdzie znajduje się nasz najmniejszy mięsień i wiele innych nieprzydatnych, ale ciekawych informacji. Oto wynik buchalteryjnego potraktowania świątyni ludzkiego ciała – pochylenia się nad nią z mikroskopem i nieludzką cierpliwością. Czego i ile jest w człowieku?

krwiobieg dodano: 04.10.2012 12:00

Jak przygotować się do depilacji laserowej? Jakie przeciwwskazania?

Depilacja laserowa jest skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Niestety, nie dla każdego.

ciało dodano: 13.03.2013 11:02

Dlaczego SŁOŃCE jest groźne dla skóry? Czy można uniknąć RAKA SKÓRY? Wszystko o CZERNIAKU

Słoneczny kwadrans - tyle wystarczy, żeby nasza prywatna linia produkcyjna witaminy D wykonała plan. Każda minuta więcej na słońcu wywołuje zamieszanie w skórze. To niestety może skończyć się nie tylko zmarszczkami jak u psa shar-pei, ale rakiem.

Czerniak dodano: 28.06.2012 14:08

Czy wiesz, jak leczyć świerzb?

W przeciwieństwie do innych chorób skóry, świerzbowi towarzyszy zwykle bardzo charakterystyczny objaw: obecność w skórze jednego lub więcej kanalików, gdzie samice roztoczy składają swoje jaja.

choroby dodano: 22.12.2011 10:09 | odpowiedz (2)

Czy solarium jest bezpieczne dla twojego zdrowia? Kto może się opalać, a kto nie?

Zdanych Polskiego Związku Solaryjnego wynika, że aż 75 procent urządzeń opalających może być niebezpiecznych dla użytkownika. Są stare, bardzo zużyte i łatwo w nich o oparzenia, a nawet spalenie skóry.

czy solarium leczy dodano: 09.01.2012 11:43
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Masiak. Kim był zabity dziennikarz z Mławy?

Łukasz Masiak, znany mławski dziennikarz, został zamordowany w toalecie w ...

skóra szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. skóra. Wszystko na temat skóra na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.