porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak NIE POZBYWAĆ SIĘ ŚMIECI? Obejrzyj spot edukacyjny gminy BIAŁOŁĘKA! WIDEO

Nielegalne wysypiska to duży problem, wyrzucane odpadki szkodzą środowisku, a ich usunięcie kosztuje gminy dużo pieniędzy, które przecież pochodzą z  naszych - podatników - kieszeni. Przedstawiciele gminy Białołęka wystartowali z kampanią edukacyjną na temat wyrzucania śmieci, której mocną kartą jest gangsterski spot promocyjny...

dzikie wysypiska dodano: 16.03.2012 11:34

Segreguj śmieci z IKEA! Zobacz, jak funkcjonalnie zaplanować segregację odpadów

Od 1 lipca 2013 zacznie obowiązywać nowy system zarządzania odpadami. Opłata za posegregowane śmieci będzie dużo niższa, warto więc przygotować się do segregowania śmieci i zaplanować potrzebną do tego przestrzeń w domu i w pracy. Gdzie kupić kosze do segregacji?

jak segregować śmieci dodano: 22.03.2013 16:39

Warszawa. Co zrobić z usychającymi choinkami przy śmietniku?

Jeśli zbliża się Wielkanoc, a pod blokiem przy śmietniku zalega smętnie uschnięta choinka, to nie łudź się, że sama zniknie. Jeśli gospodarz domu nie zadzwoni do firmy odbierającej śmieci i nie powie, że choinka leży, to śmieciarze mogą być ślepi i omijać drzewko tygodniami.

choinka dodano: 27.02.2014 13:55

Punkty zbiórki odpadów niebezpiecznych - gdzie w Warszawie?

Wkrótce zacznie się sezon domowych remontów, porządkowania garaży czy napraw na działce. Co zrobić z puszkami po farbach, lakierach czy smarach, których nie można wyrzucać ze zwykłymi śmieciami? Nawet zużyte dezodoranty nie powinny trafiać do naszych śmietników.

śmieci w Warszawie dodano: 17.03.2014 19:31

Jak segregować śmieci w Warszawie? Wszystko o segregowaniu śmieci. Segregacja śmieci - Warszawa

Od 1 lipca 2013 obowiązuje specjalny pomostowy program gospodarowania odpadami. Warto poznać te zasady. Sprawdź, jak segregować śmieci w Warszawie. Wszystko o segregowaniu śmieci - Warszawa - segregacja śmieci. Segregacja śmieci ZASADY

ekologia dodano: 03.07.2013 12:07

Jak segregować śmieci? PORADNIK SEGREGACJA ŚMIECI ZASADY

Śmieciowa rewolucja wywróciła do góry nogami dotychczasowe przyzwyczajenia Polaków dotyczące wyrzucania śmieci. Kto chce płacić mniej za ich wywóz, musi nauczyć się je segregować. Sprawdź, jak to zrobić. Jak segregować śmieci? Gdzie wyrzucać odpady? PORADNIK  SEGREGACJA ŚMIECI ZASADY

ekologia dodano: 05.07.2013 21:08

Segregacja i recykling. Dlaczego są konieczne?

Recykling to powtórne przetwarzanie w procesie produkcyjnym substancji lub materiałów zawartych w odpadach. Celem jest uzyskanie substancji lub materiałów o przeznaczeniu pierwotnym albo innym.

odpady dodano: 10.05.2015 21:02

Palenie śmieci jest groźne dla życia i zdrowia. Dlaczego?

Palenie śmieci w domowych piecach czy kotłach albo w ogniskach powoduje powstawanie w wyniku spalania silnych trucizn. Oddychanie taką mieszanką jest śmiertelnie niebezpieczne. Pamiętaj: nie pal plastików ani odpadów lakierowanych czy malowanych.

palenie śmieci dodano: 04.08.2014 13:44

Co to jest niska emisja i jaki ma wpływ na nasz organizm?

Pył pochodzący ze spalania złej jakości węgla i śmieci może być bardziej toksyczny od tego z fabryki czy lokalnej ciepłowni. Dzieje się tak dlatego, że temperatura osiągana w domowych piecach jest za niska, aby wszystko dokładnie spalić. Jak nam szkodzi niska emisja?

dioksyny dodano: 12.02.2014 14:57

Jak segregować śmieci? Jak to robić, by płacić mniej za śmieci? [FILM]

Zgodnie z przepisami nowej ustawy, na naszy osiedlach lub pod domami mogło pojawić się nawet trzy dodatkowe kosze na śmieci służące do ich segregacji. Jak sobie z tym poradzić? Prosto! Każdy kolor oznacza inny rodzaj odpadków jakie powinny do niego trafiać. Przypominamy zasady segregowania śmieci!

jak segregowac śmieci dodano: 04.08.2013 08:33
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA

Polski aktor Krzysztof Stelmaszyk jest znany zarówno z teatru, jak ...

śmieci szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. śmieci. Wszystko na temat śmieci na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.