porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kolejna ŚMIERĆ W SERIALU. Jak "Na Wspólnej" żegna Radosława Pazurę?

Radosław Pazura to kolejny aktor, który umiera w serialu. Grany przez niego Janusz Gajewski w serialu "Na Wspólnej" będzie miał wypadek samochodowy.

czerwiec dodano: 30.01.2012 21:10

Jak poradzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby?

Śmierć zawsze jest tragedią. Nie jesteśmy w stanie przygotować się na nią. Nie wiemy, jak ukoić ból ani jak pomóc współcierpiącym z nami. Jak pogodzić się ze stratą? Żałoba potrzebuje czasu, ma fazy, które trzeba przejść, by wrócić do normalnego życia. Żałoba to "duchowa rana". Goi się długo i pozostawia blizny. Każdy z nas przeżywa odejście bliskiej mu osoby na swój własny, indywidualny sposób. To, jak przebiega żałoba, kiedy (i czy w ogóle) minie, zależy przecież od różnych czynników.

pogrzeb dodano: 25.11.2013 19:44

Jak zachowuje się osoba pogrążona w żałobie?

Osoba pogrążona w żałobie tęskni za zmarłym: płacze, szuka go, wspomina, czasem wydaje się jej nawet, że go spotyka. Jednocześnie odczuwa gniew, że nie mogła zrobić niczego, by uratować bliską jej osobę. Ta faza wiąże się często z najintensywniejszym smutkiem. W tym czasie mogą też powracać przykre wspomnienia o wcześniejszych bolesnych rozstaniach. Człowiek opłakujący stratę cierpi najbardziej nie tuż po śmierci bliskiej osoby, a później - kiedy przestają go już absorbować sprawy "przyziemne".

gniew dodano: 20.11.2013 22:17

Kim była zmarła WHITNEY HOUSTON?

11 lutego 2012 roku zmarła Whitney Houston, wielka gwiazda muzyki. Miała znakomity głos, który sprawdzał się w różnych gatunkach muzycznych - od jazzu, przez gospel i soul do popu. Po szczycie popularności, jaki przypadł dla niej na lata 80. i 90., Whitney prawie zniknęła ze sceny muzycznej. 11 lutego 2012 roku, na dzień przed rozdaniem nagród Grammy, została znaleziona martwa w hotelowym pokoju. Kim była Whitney Houston i co mogło być przyczyną jej przedwczesnej śmierci?

aktorka i piosenkarka dodano: 13.02.2012 08:35 | odpowiedz (1)

Dlaczego umarł Michael Jackson? Proces w sprawie śmierci króla popu

Z zeznań osobistego lekarza Michaela Jacksona wynika, że gwiazdor zmarł na skutek przedawkowania leku anestezjologicznego. Król popu Michael Jackson zmarł niespodziewanie w wieku 50 lat, 25 czerwca 2009 roku. Powodem śmierci było zatrzymanie pracy serca, spowodowane propofolem.

Conrad Murray dodano: 27.09.2011 22:47 | odpowiedz (1)

Jak zmarł brat Moniki Richardson, Filip Pietkiewicz?

Filip Pietkiewicz, brat Moniki Richardson, 8 marca br. został znaleziony martwy w swoim domu. Zobacz co było przyczyną jego śmierci.

alkohol dodano: 20.07.2012 15:45

Jak ROZMAWIAĆ z DZIECKIEM o ŚMIERCI? Czy zabierać dziecko na pogrzeb kogoś bliskiego?

To jedna z najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych rozmów, która nas czeka. Przecież nam samym tak ciężko jest pogodzić się z utratą bliskiej osoby, a co dopiero jeszcze wyjaśniać to dziecku. Na pewno warto, a nawet trzeba do takiej dyskusji się przygotować.

pogrzeb dodano: 05.06.2012 12:54 | odpowiedz (1)

Michał Hernik nie żyje. Kim był Polak, który zginął podczas Rajdu Dakar?

Rajd Dakar to najtrudniejszy rajd świata. Setki kilometrów bezdroży, piach, skwar i samotność. W takich warunkach umarł polski motocyklista Michał Hernik, dla którego strat w imprezie był spełnieniem życiowego marzenia. Kim był? Jak doszło do jego śmierci?

motocykl dodano: 06.01.2015 23:48

Kim był Grzegorz Świątkiewicz?

Zmarł Grzegorz Świątkiewicz, znany dziennikarz sportowy, od kilku dekad związany z TVP. Początkowe doniesienia prasowe mówiły o samobójstwie, prawda jednak jest inna. Przedstawiamy sylwetkę dziennikarza.

Grzegorz Świątkiewicz dodano: 23.09.2014 12:49

Jak rozpoznaje się, że człowiek nie żyje?

Nie było i nie może być przypadku ożycia kogoś, kto umarł. Pomijając pomyłki uznania za zmarłych osób żywych, takie historie biorą się stąd, że ludzie bardzo często mylą śmierć kliniczną, która jest stanem odwracalnym, ze śmiercią, która jest ostateczna.

śmierć kliniczna dodano: 14.11.2013 13:55
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?

Ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba! Michał Malitowski ...

śmierć szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. śmierć. Wszystko na temat śmierć na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.