porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Świadectwo energetyczne. Czy można bez niego sprzedać mieszkanie?

W marcu 2015 r. zmieniły się przepisy o świadectwach energetycznych sporządzanych dla budynków i mieszkań. Co to oznacza dla osób, które chcą sprzedać lub wynająć swoje mieszkanie?

Home staging – na czym polega? W jaki sposób ułatwić sobie sprzedaż domu lub mieszkania?

Sposobem na szybką i korzystną sprzedaż nieruchomości jest Home Staging. Jest to profesjonalna aranżacja wnętrz, dzięki której zwiększymy zainteresowanie naszą nieruchomością potencjalnych kupujących. Zobaczcie na czym polega Home Staging?

home staging dodano: 26.11.2014 14:55

Lepiej dać zaliczkę czy zadatek?

Gdy masz zamiar kupić upatrzone mieszkanie i chcesz mieć pewność, że osoba je sprzedająca nie wycofa się z umówionej transakcji, powinieneś nie tylko podpisać z nią umowę przedwstępną, ale również zapłacić jej zadatek. Jest to dobry sposób na dyscyplinowanie kontrahenta. Mówimy, czy lepiej jest dać zaliczkę czy zadatek.

kupno mieszkania dodano: 12.01.2012 14:19

Jak skorzystać z ulgi meldunkowej, żeby nie płacić podatku od sprzedaży domu lub mieszkania?

Ulga meldunkowa dotyczy osób, które sprzedają mieszkanie lub dom nabyte wyłącznie w latach 2007-2008. Dzięki uldze mogą zaoszczędzić sporą kwotę, nie płacąc podatku od sprzedaży nieruchomości. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby skorzystać z ulgi meldunkowej?

jak rozliczyć pit dodano: 19.12.2011 15:08

Jak uniknąć podatku przy sprzedaży lub kupnie mieszkania?

Różnego rodzaju podatki trzeba płacić zarówno przy kupnie, jak i sprzedaży mieszkania, ale są sytuacje, w których nie ma takiego obowiązku.

podatek od czynności cywilnoprawnych dodano: 19.10.2011 02:40

Jak zapłacić podatek od sprzedaży mieszkania?

Wysokość podatku dochodowego od sprzedaży mieszkania, domu czy działki zależy od daty ich kupna lub wybudowania. Omawiamy tu zasady ustalania tego podatku dla nieruchomości nabytych po 1 stycznia 2009 r. Sprawdź, kiedy przysługuje ulga w PIT od ich sprzedaży.

mieszkanie dodano: 08.09.2011 13:30

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż? 8 porad. O czym pamiętać, przygotowując mieszkanie na sprzedaż?

Sprzedaż mieszkania to trudny proces wymagający od nas wiele cierpliwości. Jak się do tego przygotować? O czym pamiętać, konstruując ogłoszenie? Poniżej krótki poradnik o tym, jak prawidłowo przygotować się do sprzedaży mieszkania.

home stager dodano: 15.04.2013 15:44 | odpowiedz (1)

Jak sprzedać mieszkanie, żeby na pewno dostać za nie pieniądze? Jak nie dać się oszukać?

Czy zapłata za mieszkanie powinna być przelana sprzedającemu przed podpisaniem aktu notarialnego (kupujący wtedy ryzykuje, że sprzedający się u notariusza nie pojawi), czy też po (w tej sytuacji sprzedający ponosi ryzyko, że nie otrzyma zapłaty od kupującego)? Jak wyeliminować ryzyko transakcji?

akt notarialny dodano: 21.06.2012 14:06

Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?

Ceny mieszkań na rynku wtórnym maleją, często były też kupione za kredyt we frankach. Może się okazać, że sprzedaż dziś nie będzie rentowna. To nie jest optymalny czas na sprzedawanie. Ale czasami nie ma wyjścia. Jak się do tego przygotować?

agencja nieruchomości dodano: 21.02.2012 07:50 | odpowiedz (2)

Jak sprzedać MIESZKANIE OBCIĄŻONE HIPOTEKĄ? Co zrobić, żeby kupno mieszkania z hipoteką było bezpieczne?

Obciążenie mieszkania hipoteką, zabezpieczającą spłatę kredytu, nie wyklucza jego sprzedaży. Może je nawet kupić osoba, która sama musi wziąć kredyt. Taka transakcja wymaga podjęcia odpowiednich działań w ściśle określonej kolejności.

bank dodano: 11.04.2012 09:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Laureaci nagrody Kapuścińskiego: Swietłana Aleksijewicz i Michał Olszewski: Kim są?
Laureaci nagrody Kapuścińskiego: Swietłana Aleksijewicz i Michał Olszewski: Kim są?

Nagroda Kapuścińskiego została wręczona laureatom na Warszawskich Targach Książki. Statuetki ...

sprzedaż mieszkania szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. sprzedaż mieszkania. Wszystko na temat sprzedaż mieszkania na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.