porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Mała czy duża? Stalowa czy z akrylu? Jak wybrać wannę?

Ekolodzy przekonują, że podczas kąpieli pod prysznicem zużycie wody jest mniejsze. Oszczędni – że w związku z tym taka kąpiel jest tańsza. Mimo to wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny.
AKRYL dodano: 10.12.2013 16:18

Jak wyczyścić zardzewiałą blachę do ciasta?

Zwykła, prosta blacha do ciasta jest zrobiona ze zwykłej, prostej stali. Jak coś jest proste i zwykłe, to nie można od tego oczekiwać niezwykłych właściwości. I nie ma się co dziwić, że z czasem stalowa blacha do ciasta rdzewieje. Mówimy, co z nią można zrobić w takiej sytuacji.

blacha dodano: 07.01.2012 22:43 | odpowiedz (1)

Stal nierdzewna - co to za rodzaj stali? Czy stal nierdzewna może rdzewieć?

Mechanizm odporności stali polega na tworzeniu się na jej powierzchni warstwy ochronnej z tlenku metalu, tak zwanej warstwy pasywnej. W stalach węglowych tworzą ją nietrwałe tlenki żelaza, lecz w przypadku stali o zawartości chromu powyżej 11% warstwa pasywna składa się z trwałego tlenku chromu.

chlor dodano: 27.12.2012 15:01

Biżuteria lutowana dobrą energią. Wywiad z Agnieszką Rozanek-Milz. Jaką biżuterię robi Agnieszka Rozanek-Milz?

Agnieszka Rozanek-Milz to artystka, która swoją drogę życiową odkryła niedawno. Zaledwie od trzech lat tworzy przepiękną biżuterię ze stali i tkaniny. Fascynuje ją odkrywanie równowagi i harmonii między zupełnie różnymi materiałami, co z powodzeniem realizuje w swoich pracach. Jaką biżuterię robi Agnieszka Rozanek-Milz?

Agnieszka Rozanek-Milz dodano: 25.07.2012 15:26
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jolanta Pieńkowska od lat prowadzi najpopularniejsze programy i wydania serwisów ...

stal szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. stal. Wszystko na temat stal na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.