porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Certyfikat energetyczny - czy dom jednorodzinny musi go mieć?

Jeśli chcesz kupić dom, żądaj od sprzedawcy okazania certyfikatu energetycznego. Świadectwo energetyczne (zwane też certyfikatem) pomoże ci oszacować przyszłe koszty ogrzewania domu. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach potrzebny jest taki certyfikat.

budowa domu dodano: 21.11.2012 12:53

Świadectwo energetyczne. Czy można bez niego sprzedać mieszkanie?

W marcu 2015 r. zmieniły się przepisy o świadectwach energetycznych sporządzanych dla budynków i mieszkań. Co to oznacza dla osób, które chcą sprzedać lub wynająć swoje mieszkanie?

sprzedaż mieszkania dodano: 13.05.2015 16:00

Certyfikat energetyczny – czym jest, czy jest potrzebny i kto może wystawić świadectwo energetyczne?

Od 1 stycznia 2009 r. każdy budynek musi posiadać certyfikat energetyczny. Dzięki niemu można określić, z jakim zużyciem energii w związku z użytkowaniem budynku należy się liczyć. Mówimy, czym jest świadectwo energetyczne, do czego się przydaje i kto może je wystawić.

certyfikat energetyczny dodano: 25.06.2013 15:09

Jak obliczyć ILOŚĆ i CENĘ GAZU potrzebnego do ogrzewania domu kotłem gazowym? Ile gazu zużywa kocioł gazowy?

Jaką ilość gazu zużyje kocioł? Można to obliczyć, choć będą to oczywiście rozważania teoretyczne. Ale na pewno pomogą ocenić, ile trzeba wydać na ogrzewanie domu. Żeby obliczyć zużycie gazu, musisz znać wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło do ogrzania domu. Sprawdź, gdzie możesz znaleźć ten wskaźnik i jak obliczyć ilość i cenę gazu (ziemnego i propan-butanu) potrzebnego do ogrzania domu.

cena dodano: 28.10.2011 08:35

Jak czytać świadectwo energetyczne: czym jest energia pierwotna, końcowa, użytkowa?

W świadectwie energetycznym zamieszczone są m.in. dane na temat zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną, energię końcową i energię użytkową. Niestety, te terminy dla większości osób, które już wkrótce mają otrzymać taki dokument, są zupełnie niezrozumiałe. Wyjaśnijmy je więc pokrótce...

energia końcowa dodano: 31.08.2014 10:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
 Jowita Kacik, suflerka prezydenta: kim jest urzędniczka, która podpowiadała prezydentowi?
Jowita Kacik, suflerka prezydenta: kim jest urzędniczka, która podpowiadała prezydentowi?

Suflerka prezydenta Bronisława Komorowskiego od kilku dni robi zawrotną karierę ...

świadectwo energetyczne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. świadectwo energetyczne. Wszystko na temat świadectwo energetyczne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.