porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kim był św. Grzegorz I Wielki?

Papież Grzegorz I Wielki w młodości oddał się karierze politycznej i administracyjnej. Jednak zafascynowany postawą św. Benedykta z Nursji , porzucił obiecującą karierę, a swe posiadłości w Rzymie i na Sycylii przekształcił w klasztory i stał się zakonnikiem - mówi ks. Zbigniew Sobolewski moralista.

papież dodano: 14.10.2014 13:24

Kim był Kalikst II?

Papiez Kalikst II - Guido - "Ja Kalikst, udzielam tobie, Henryku ..." - tymi słowam­i zaczynał się dokument podpisany w Wormacji, był pierwszym układem pomiędzy papieżem a cesarzem, na podstawie którego kościół wprowadził konkordat z świeckimi państwami- mówi ks. Zbigniew Sobolewski, teolog moralista.

Kalikst II dodano: 14.10.2014 13:24

Kim był św. Juliusz I?

Papież św. Juliusz I wprowadził do liturgii święta Bożego Narodzenia 25 grudnia, zastępując nimi rzymskie święto rodzinne zwane Saturnaliami na cześć boga czasu. Uroczystość przypadała w drugiej połowie grudnia i obchodzili je też chrześcijanie razem z Rzymianami, co było niezgodne z wiarą katolicką.

papież dodano: 30.09.2014 13:15

Kim był św. Piotr ?

Święty Piotr, pierwszy papież, nie był idealnym kandydatem na głowę Kościoła. Nie otrzymał starannego wykształcenia. Brakowało mu znajomości kultury i religii. Nie miał wpływów politycznych ani też wielu zwolenników. Nie był wymowny i biegły w sztuce przemawiania - mówi ks. Zbigniew Sobolewski, teolog.

św. Piotr dodano: 25.09.2014 14:30

Kim był św. Wiktor I?

Papież św. Wiktor I niesłusznie został współcześnie prawie zapomniany. Przyćmili go sławą inni papieże, chociaż odegrał ważną rolę w Kościele powszechnym. Jego imię oznacza „zwycięzcę”. Rzeczywiście odniósł zwycięstwo moralne nad swoimi oprawcami, godząc się dobrowolnie na męczeństwo w 199 roku.

papież dodano: 25.09.2014 14:30

Św. Helena - czego patronką jest św. Helena?

Święta Helena nie zawsze była taka święta! Zaczynała jako konkubina bajecznie bogatego cesarza. Na przyjęcie chrztu namówił ją dopiero syn. Czemu dziś patronujem święta Helena?

święta helena dodano: 25.07.2014 14:55

Święty Andrzej – kim był? Komu patronuje?

Święty Andrzej to patron zakochanych, prawosławia i narodów slowiańskich. Co warto o nim wiedzieć?

apostołowie dodano: 03.02.2014 14:40

Czy modlitwa w miejscach cudownych ma większą moc?

Choć do Boga możemy się modlić praktycznie wszędzie, mówi się, że są miejsca, w których Bóg działa "mocniej". Sanktuaria, kościoły, w których zgromadzone są relikwie świętych i błogosławionych oraz miejsca osławione różnego rodzaju cudami będące celem pielgrzymek. Czy naprawdę odmawiana w nich modlitwa ma większą moc?

błogosławieni dodano: 20.12.2011 12:00

Kim był patron młodzieży św Stanisław Kostka

Św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale także Polski. Mówimy, jak wyglądało życie tego przedwcześnie zmarłego jezuity.

dodano: 15.09.2015 13:17
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Szydło szefowa sztabu komitetu wyborczego Andrzeja Dudy, posłanka na ...

święci patroni szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. święci patroni. Wszystko na temat święci patroni na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.