porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czym najlepiej doczyścić grób? [SPRAWDZONE RADY]

Choć tak naprawdę o płytę nagrobną powinniśmy dbać przez cały rok i regularnie ją konserwować, to zwykle dopiero przed dniem Wszystkich Świętych przykładamy większą wagę do czystości grobów naszych bliskich. Jak sprawić, by dobrze prezentowały się one podczas Dnia Zadusznego i Wszystkich Świętych?

czyszczenie grobu dodano: 27.10.2014 14:42

Najbardziej trwałe rośliny na 1 listopada. Jakie kwiaty wybrać?

Często 1 listopada jedzie się na cmentarze, które położone są daleko od miejsca zamieszkania i udaje się je odwiedzać zaledwie raz czy kilka razy w roku. Jakie kwiaty wybrać w takiej sytuacji? Co zrobić żeby nagrobek wyglądał efektownie nawet długo po Wszystkich Świętych?

1 listopada dodano: 24.10.2014 09:03

święto zmarłych w meksyku

Święto Zmarłych nie we wszystkich regionach świata wiąże się z nostalgią, zadumą i skupieniem. Podczas obchodów Święta Zmarłych w Meksyku, czyli Dia de los Muertos, na cmentarzach urządzane są przyjęcia, biesiady, a pod nekropoliami kwitnie handel. Meksykanie radośnie wspominają zmarłych.

Dzień Zmarłych dodano: 29.10.2014 11:37

Wesoły cmentarz, jakiego w Polsce nie zobaczycie! Cmentarz w Rumunii GALERIA

Cimitirul Vesel, czyli wesoły cmentarz, leży w centrum jednej z najbardziej znanych wsi w Rumunii, położonej na zachód od Sighetu Săpânţy. Niezwykłe nagrobki, kolorowe pomniki, drewniane, rzeźbione i malowane krzyże pochowanych tam ludzi opowiadają historię ich życia. Zobacz wesoły cmentarz w Rumunii.

nagrobki dodano: 22.10.2014 14:45

Wszystkich Świętych: DLACZEGO OBCHODZIMY W LISTOPADZIE?

Dzień Wszystkich Świętych jest 1 listopada, Dzień Zaduszny 2 listopada. Ale nie zawsze tak było, chociaż już dosyć długo obie daty funkcjonują w oficjalnym kalendarzu naszych świąt. Nie wszyscy też celebrują swoich zmarłych w tym terminie, mają też inne zwyczaje...

1 listopada dodano: 23.10.2014 09:22

Wszystkich Świętych czy Święto Zmarłych – co obchodzimy 1 listopada?

Wszystkich Świętych - to nazwa święta obchodzonego 1 listopada każdego roku przez Kościół katolicki. Mówi się też o nim potocznie „święto zmarłych”. Jaka jest jego historia, jak się je obchodzi i która nazwa jest prawidłowa?

1 listopada dodano: 27.10.2014 10:08

Wszystkich Świętych. Jakie są najciekawsze zwyczaje na świecie związane z tym świętem?

Dzień Wszystkich Świętych to moment zadumy nad bliskimi, którzy odeszli. Odwiedzamy rodzinne groby, wspominamy zmarłych, robiąc to na swój sposób. W większości religii ze świętem zmarłych związany jest ogień, ale pojawia się też wspólne jedzenie i zabawa. Mówimy, jak obchodzone jest to święto w różnych krajach

1 listopada dodano: 22.10.2014 09:23

Chryzantemy cięte na Wszystkich Świętych – jak kupować?

1 listopada wszyscy tłumnie odwiedzamy groby najbliższych, dekorując je kwiatami i zapalając znicze. Z kwiatów ciętych groby najczęściej dekorujemy ciętymi chryzantemami. Co warto o tych kwiatach?

chryzantemy dodano: 27.10.2014 13:30

Jak udekorować groby? POMYSŁY, WZORY [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

Dekoracja grobu powinna być trwała i prosta w wykonaniu. Przedstawiamy zdjęcia i pomysły na tanie udekorowanie pomnika. Święto Zmarłych już za kilka dni, dlatego warto się spieszyć. Podpowiadamy, jak udekorować groby bliskich na Wszystkich Świętych

dekoracja grobu dodano: 23.10.2014 11:28

Kompozycje na groby. Jak udekorować nagrobki na 1 listopada?

1 listopada, Wszystkich Świętych, to dzień poświęcony zmarłym. Wszyscy jadą na cmentarze sprzątają groby i dekorują je na różne sposoby. Na jaką kompozycję warto się zdecydować, aby groby naszych bliskich wyglądały jak najlepiej?

1 listopada dodano: 24.10.2014 11:28
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

Święto Zmarłych szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Święto Zmarłych. Wszystko na temat Święto Zmarłych na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.