porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co oznacza smok w symbolice chrześcijańskiej?

Smok to zwierzę, o jakim często mówiono w świecie baśni. Pokazywany jest jako wąż z skrzydłami, poruszający się na dwóch albo czterech łapach, wyposażonych w szpony. Do niedawna uważano, że smok żył tylko w bajkach, ale po odkryciu Deinonycha - dinozaura z skrzydłami i szponami, możliwe, że istniał naprawdę.

smok dodano: 09.02.2015 10:59

Symbolika kręgu. Co oznacza krąg w różnych kulturach?

Patrząc na zwykłe kółko, nie zdajemy sobie sprawy, jak bogaty w znaczenia i głęboki jest to symbol

koło dodano: 11.01.2015 16:40

Co oznacza symbol ANKH?

Ankh czyli krzyż z „pętelką” często pełni funkcję biżuterii. Ankh nosi też nazwy crux ansata, krzyż egipski. Czy wiemy, co oznacza ankh, czego jest symbolem ten krzyż?

ankh dodano: 09.01.2015 17:28

Co oznacza w chrześcijaństwie laska?

Symbolika laski związana jest z naturą czyli siłą i płodnością. Otóż, to właściciel laski przez wykorzystanie jej w sensie reprezentacyjnym sprawia, że jego laska staje się symbolem zwanym berłem, które pomaga w sprawowaniu władzy. W starożytności laska to prawdopodobnie płodna gałąź ukryta w berle.

kosciół dodano: 02.12.2014 14:04

Co oznacza prawo i lewo w symbolice chrześcijańskiej?

Symbolika związana z prawo i lewo odnosi się do prawej i lewej ręki. Prawa jest dobra, a lewa zła. Podział stron prawa, lewa nie musi oznaczać, że ktoś jest podstępny, ale może być znakiem różnicy pozycji, w związku z czym ten ktoś stoi wyżej w hierarchii i znajduje się po prawej stronie np.władcy.

kościół dodano: 21.11.2014 16:25

TAROT. Symbolika w Tarocie i w codziennym życiu

Symbole towarzyszą nam w życiu na każdym niemal kroku i w każdym miejscu. I choć wszyscy jesteśmy otoczeni symbolami, rzadko jednak zwracamy na nie uwagę. Karty Tarota przemawiają przez zawartą w nich symbolikę - są bardziej zrozumiałe dla naszej duszy, a nie intelektu.

ezoteryka dodano: 24.10.2011 23:56

Czym jest Tarot?

Najpopularniejszym zastosowaniem Tarota jest niewątpliwie przewidywanie przyszłości. Z tego powodu, karty te najczęściej kojarzone są z wróżeniem. Cenniejsze jednak są ich właściwości umożliwiające analizę aspektów psychologicznych i duchowych. Co o nich wiemy?

analiza psychologiczna dodano: 27.09.2011 15:41

Co znaczą Twoje sny? Sprawdź co znaczą sny

Sen jest jedną z podstawowych czynności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przesypiamy jedną trzecią swojego życia. Przyczyny, które wywołują sny, wszelkie senne obrazy oraz ich powtarzalność, powodują, iż sny możemy sklasyfikować. Sennik. Opisujemy znaczenia snów, wyjaśniamy dlaczego ludzie śnią oraz pomagamy zrozumieć co oznaczają. Czy wiesz co oznaczają twoje sny ?

CO OZNACZAJĄ SNY dodano: 13.01.2012 00:02 | odpowiedz (7)

Baran - czego był symbolem?

Baran był popularnym symbolem, pod którym ukrywali się bogowie płodności i urodzaju. Miało to miejsce w zamierzchłych dziejach na obszarze Bliskiego Wschodu, Egiptu i Grecji.

baran dodano: 01.04.2015 13:27

Co oznacza, gdy śni mi się kobieta w ciąży lub ciąża? ZNACZENIE SNÓW

Czy śniła ci się kiedyś ciąża? Sen o ciąży może czasem przyprawić o ból głowy, szczególnie mężczyzn. Pamiętaj jednak, że gdy śni ci się ciąża to symbol początku lub pragnienia zamknięcia rodziału w żyicu. To oznaka otwarcia na nowe, zwiastun planów, nadziei. Czy należy się niepokoić snem o ciąży? Co oznacza, jeśli śni mi się ciąża?

ciąża dodano: 16.07.2015 15:22
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?

Rocznik 1963. Syn właściciela warsztatu budowlanego i położnej, z 9-letnim ...

symbole szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. symbole. Wszystko na temat symbole na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.