porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

UCZENNICA W CIĄŻY: indywidualny tok nauki - jak załatwić?

Z roku na rok w polskich szkołach przybywa ciężarnych uczennic. Przyszłe młode mamy można spotkać nie tylko w liceach czy technikach, ale i na korytarzach gimnazjum. W dokończeniu przez nie edukacji niezbędny może okazać się indywidualny tok nauki. Jak go uzyskać?

ciąża dodano: 06.09.2013 12:54

Masakra w szkole w Connecticut. Napastnik zastrzelił 20 uczniów. Co się wydarzyło w szkole Sandy Hook?

Strzelanina w szkole podstawowej w USA. Wstrząsające wydarzenia w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych. 20-letni Adam L. wtargnął do szkoły Sandy Hook w Newtown i zastrzelił 27 osób, w tym 20 dzieci. Mężczyzna był prawdopodobnie niepoczytalny. Według CNN, cierpiał on na zaburzenia psychiczne. Policja określa masakrę jako jedną z najtragiczniejszych w skutkach w historii USA.

Adam Lanza dodano: 15.12.2012 08:17

Sześciolatki do szkół - czy sześcioletnie dzieci są gotowe, by pójść do szkoły?

Rząd przyjął nowelizację ustawy o oświacie, która przyniosła zmiany w reformie edukacji. Wbrew wcześniejszym założeniom sześciolatki obowiązkowo pójdą do szkół nie jak planowano 1 września 2012 roku, ale w 2014 r. Obowiązek szkolny został przesunięty o 2 lata. Czy jednak 6-letnie dzieci nadają się do szkoły?

6-latki w szkole dodano: 01.02.2012 16:49 | odpowiedz (1)

Jak zachęcić dziecko do chodzenia do szkoły?

Twoje dziecko myśli o szkole niechętnie. Bądź kreatywna i pokaż mu, jak zmienić przykry obowiązek w świetną zabawę. Wystarczy fragment ściany oraz farba o specjalnym przeznaczeniu (tablicowa, magnetyczna i pod marker) i już dziecko ma gdzie rysować, pisać kredą lub flamastrami albo wieszać na magnesy swoje prace. Takie otwierające pole dla wyobraźni produkty sprawdzą się w całym domu, na każdej płaskiej powierzchni. Przykładowo w kuchni dzięki nim zyskasz tablicę na wiadomości i listę zakupów.

nauka dodano: 26.08.2013 10:44

Co dać dziecku na drugie śniadanie? Pomysły na śniadanie do szkoły

Każde dziecko powinno zabrać ze sobą do szkoły drugie śniadanie. Ważne, by drugie śniadanie dla dzieci było smaczne, pożywne i zdrowe. Co najlepiej jest przygotować i włożyć dziecku do plecaka? 

dla dzieci dodano: 13.09.2011 12:52

Jak pomóc dziecku z dysleksją?

Dziecko z dysleksją może czuć się zagubione w szkole. Powodów jest wiele – maluch nie radzi sobie z pisaniem (ma brzydki charakter pisma, przestawia litery) i czytaniem (wolno wypowiada słowa), często nie rozumie poleceń. Jak mu pomóc?

dysleksja dodano: 17.11.2011 14:14

Jak zmotywować dziecko do nauki?

Bez względu na wiek, twoje dziecko codziennie stoi przed wyborem: nauka czy rozrywka? Pokaż mu, że szkolne obowiązki to również przyjemność i zmotywuj je do pracy. Pamiętaj, że dziecko uczy się dla siebie, nie dla CIEBIE.

dziecko do szkoły dodano: 21.09.2012 14:21

Czy dawać nagrody za dobre wyniki w nauce?

Nagroda za dobre wyniki w nauce jest wychowawcza i racjonalna - dziecko uczy się, że za pilną pracę spotyka je korzyść. Brak nagrody rodzi frustrację...

JAK NAGRADZAć DZIECKO dodano: 15.07.2012 07:16 | odpowiedz (2)

Jak przedszkole może przygotować dziecko do życia we współczesnym świecie?

Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko samodzielnego myślenia, wytrwałości, umiejętności wyciągania wniosków? Co zrobić, żeby było twórcze, nie bało się podejmować wyzwań, umiało współpracować z innymi i dobrze czuło się, mając przed sobą trudne zadania?

badania dodano: 22.02.2012 09:35

Czy nauczyciel ma prawo udzielać korepetycji dziecku, które jest uczniem w jego szkole?

Udzielanie przez nauczyciela korepetycji własnym uczniom ze swoich klas jest wygodne i dla nauczycieli, i dla rodziców uczniów. Co jednak na ten temat mówi ustawa o oświacie? Czy nauczycielom wolno udzielać płatnych korepetycji uczniom ze swoich klas?

dziecko dodano: 07.10.2011 16:44
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janina Milewska Duda: kim jest matka Andrzeja Dudy?
Janina Milewska Duda: kim jest matka Andrzeja Dudy?

Media obiegła wiadomość, że matka Andrzeja Dudy zbierała podpisy poparcia ...

szkoła szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. szkoła. Wszystko na temat szkoła na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.