porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

BIAŁACZKA. Jakie objawy? Jak rozpoznać białaczkę szpikową?

Diagnoza: białaczka… Wyrok? Niekoniecznie! Najważniejsze to jak najwcześniej zwrócić uwagę na niepokojące objawy i zgłosić się do lekarza. Podpowiadamy, jak rozpoznać białaczkę szpikową.

białaczka leczenie dodano: 15.03.2012 13:00

Czym objawia się amyloidoza?

Amyloidoza, nazywana również skrobiawicą jest chorobą, którą wywołują odkładające się w niektórych organach, białka amyloidu. Amyloid to nieprawidłowe białko, zazwyczaj produkowane przez komórki szpiku kostnego, które może się gromadzić w dowolnych tkankach i narządach w organizmie.

amyloidoza dodano: 27.12.2011 13:47

BIAŁACZKA U DZIECI. Jakie objawy powinny wzbudzić twój niepokój?

Białaczka, czyli nowotwór krwi jest nowotworem stosunkowo często występującym u dzieci, przeważnie w wieku 3-5 lat. Ten typ raka ma wiele odmian, u najmłodszych przeważnie pojawia się ostra białaczka limfoblastyczna. Jej pierwsze objawy przypominają przeziębienie.

anemia dodano: 13.03.2012 23:45

BIAŁACZKA OBJAWY. Czym jest białaczka?

Na białaczkę w Polsce rocznie zapada ok. 10 tys. ludzi  Pocieszające jest to, że wyleczalność białaczki jest najwyższa spośród wszystkich chorób nowotworowych. Podobnie jak w przypadku innych nowotworów, im szybciej rozpocznie się leczenie, tym większe szanse na wylecznie. Dlatego nie bagatelizujmy niepokojących objawów - jakie są objawy białaczki, co powinno cię zaniepokoić?

Adam Darski dodano: 13.03.2012 23:51

Jak zostać dawcą szpiku?

Dawca szpiku to osoba, którą dzieląc się szpikiem kostnym, daje dar życia. Na szpik czekają osoby umierające na nowotwory krwi. Dawca szpiku to dawca, któremu nic nie ubywa, bo jego zdrowy szpik spokojnie się namnoży. Dlatego warto zosatć dawcą szpiku - tym bardziej, że nie jest to trudne.

białaczka dodano: 29.11.2014 14:54

Jaką funkcję pełni SZPIK KOSTNY?

Szpik kostny kojarzy się większości osób głównie z przeszczepami. Oddając choremu na białaczkę cząstkę siebie, możemy uratować mu życie. Jak to możliwe – co takiego ma w sobie szpik kostny? Jakie funkcje pełni w naszym organizmie?

czerwone krwinki dodano: 01.09.2014 13:47

Jak wygląda pobranie szpiku?

Myślisz o tym, żeby zostać dawcą? Sprawdź jak wygląda technika pobrania szpiku?

pobranie szpiku dodano: 28.11.2014 10:07

Komórki macierzyste - skąd się je pobiera i do czego mogą się przydać?

Komórki macierzyste nazywa się przyszłością medycyny i kosmetologii ze względu na ich potencjał regeneracyjny. Już teraz wykorzystywane są w leczeniu różnych chorób. Stają się także składnikiem preparatów.

bank komórek macierzystych dodano: 25.03.2013 16:27
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nie żyje Agnieszka Kotlarska. Kim była?

Agnieszka Kotlarska to polska aktorka, znana przede wszystkim z filmu ...

szpik kostny szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. szpik kostny. Wszystko na temat szpik kostny na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.