porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak zostać dawcą szpiku?

Dawca szpiku to osoba, którą dzieląc się szpikiem kostnym, daje dar życia. Na szpik czekają osoby umierające na nowotwory krwi. Dawca szpiku to dawca, któremu nic nie ubywa, bo jego zdrowy szpik spokojnie się namnoży. Dlatego warto zosatć dawcą szpiku - tym bardziej, że nie jest to trudne.

białaczka dodano: 29.11.2014 14:54

Jaką funkcję pełni SZPIK KOSTNY?

Szpik kostny kojarzy się większości osób głównie z przeszczepami. Oddając choremu na białaczkę cząstkę siebie, możemy uratować mu życie. Jak to możliwe – co takiego ma w sobie szpik kostny? Jakie funkcje pełni w naszym organizmie?

czerwone krwinki dodano: 01.09.2014 13:47

Jak wygląda pobranie szpiku?

Myślisz o tym, żeby zostać dawcą? Sprawdź jak wygląda technika pobrania szpiku?

pobranie szpiku dodano: 28.11.2014 10:07

Czym objawia się amyloidoza?

Amyloidoza, nazywana również skrobiawicą jest chorobą, którą wywołują odkładające się w niektórych organach, białka amyloidu. Amyloid to nieprawidłowe białko, zazwyczaj produkowane przez komórki szpiku kostnego, które może się gromadzić w dowolnych tkankach i narządach w organizmie.

amyloidoza dodano: 27.12.2011 13:47

Komórki macierzyste - skąd się je pobiera i do czego mogą się przydać?

Komórki macierzyste nazywa się przyszłością medycyny i kosmetologii ze względu na ich potencjał regeneracyjny. Już teraz wykorzystywane są w leczeniu różnych chorób. Stają się także składnikiem preparatów.

bank komórek macierzystych dodano: 25.03.2013 16:27

Jak ZOSTAĆ DAWCĄ SZPIKU? Jak wygląda POBIERANIE SZPIKU?

Każdy z nas ma w sobie moc leczenia innych. Być może właśnie nasz szpik może uratować życie kogoś chorego na ostrą białaczkę, chłoniaka Hodgkina czy mielofibrozę. Jak zostać dawcą szpiku? Jak wyglada pobieranie szpiku? To bardzo proste!

białaczka dodano: 05.05.2012 00:06 | odpowiedz (1)

Jakie badania w diagnostyce chorób krwi? Na czym polega biopsja szpiku?

Biopsja szpiku to badanie, które wykonuje się w przypadku podejrzenia niektórych chorób krwi np. białaczki. Pozwala rozwiać wątpliwości, gdy zawodzą inne metody diagnostyki.

białaczka dodano: 27.03.2012 06:39 | odpowiedz (1)

BIAŁACZKA. Jakie objawy? Jak rozpoznać białaczkę szpikową?

Diagnoza: białaczka… Wyrok? Niekoniecznie! Najważniejsze to jak najwcześniej zwrócić uwagę na niepokojące objawy i zgłosić się do lekarza. Podpowiadamy, jak rozpoznać białaczkę szpikową.

białaczka leczenie dodano: 15.03.2012 13:00

BIAŁACZKA OBJAWY. Czym jest białaczka?

Na białaczkę w Polsce rocznie zapada ok. 10 tys. ludzi  Pocieszające jest to, że wyleczalność białaczki jest najwyższa spośród wszystkich chorób nowotworowych. Podobnie jak w przypadku innych nowotworów, im szybciej rozpocznie się leczenie, tym większe szanse na wylecznie. Dlatego nie bagatelizujmy niepokojących objawów - jakie są objawy białaczki, co powinno cię zaniepokoić?

Adam Darski dodano: 13.03.2012 23:51

BIAŁACZKA U DZIECI. Jakie objawy powinny wzbudzić twój niepokój?

Białaczka, czyli nowotwór krwi jest nowotworem stosunkowo często występującym u dzieci, przeważnie w wieku 3-5 lat. Ten typ raka ma wiele odmian, u najmłodszych przeważnie pojawia się ostra białaczka limfoblastyczna. Jej pierwsze objawy przypominają przeziębienie.

anemia dodano: 13.03.2012 23:45
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Magdalena Smalara i na co zaprasza?
Kim jest Magdalena Smalara i na co zaprasza?

Magdalena Smalara urodziła się w Gdyni 37 lat temu. Jest ...

szpik kostny szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. szpik kostny. Wszystko na temat szpik kostny na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.