porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego warto znać rodzaje i gatunki literackie?

Myślisz: matura już za mną, więc po co mi znajomość rodzajów i gatunków literackich? Czy naprawdę wiedza o liryce, epice i dramacie jest mi niezbędna? Czy powinienem umieć rozróżnić hymn od pieśni i opowiadanie od noweli?

ballada dodano: 15.05.2012 13:51

Biżuteria MARTYNY TEJWAN. Przeczytaj, co o sobie i swojej biżuterii mówi artystka?

MARTYNA TEJWAN to artystka, którą inspiruje wiele rzeczy. Najlepiej świadczą o tym jej kolekcje biżuterii – niezwykle zróżnicowane, zarówno kolorystycznie, jak i pod względem materiałów, z których zostały wykonane. W swoich pracach wykorzystuje m.in. sznurek, srebro, mosiądz czy tekturę falistą.

4women dodano: 26.09.2012 10:19

Biżuteria lutowana dobrą energią. Wywiad z Agnieszką Rozanek-Milz. Jaką biżuterię robi Agnieszka Rozanek-Milz?

Agnieszka Rozanek-Milz to artystka, która swoją drogę życiową odkryła niedawno. Zaledwie od trzech lat tworzy przepiękną biżuterię ze stali i tkaniny. Fascynuje ją odkrywanie równowagi i harmonii między zupełnie różnymi materiałami, co z powodzeniem realizuje w swoich pracach. Jaką biżuterię robi Agnieszka Rozanek-Milz?

Agnieszka Rozanek-Milz dodano: 25.07.2012 15:26

FeinFein Studio – biżuteria Marii Kuboszek i Tomasza Woźniaka. Przeczytaj, co o swojej pracy i projektach mówią artyści

FeinFein Studio tworzą Maria Kuboszek i Tomasz Woźniak. Wspólnie pracują od ponad roku, czego efektem jest projekt i jednocześnie marka ANDY POP – zabawa srebrem i kolorem, który stanowi element wymienny w biżuterii.

artysta dodano: 25.06.2012 14:07

POLA ZAG - projektantka biżuterii. Jak rozpoczęła się jej przygoda z projektowaniem?

Pola Zag, nie mogąc znaleźć dla siebie oryginalnej biżuterii, stworzyła bransoletę z materiałów, które zostały z wykonywanej przez nią lampy. Spodobała się ona nie tylko jej, ale także kilku znajomym. Projektantka ma już w dorobku dwie kolekcje: BRAID-PLAIT i OH WORLD.

artysta dodano: 28.05.2012 16:13

Maria Głowacka - młoda projektantka biżuterii artystycznej. Dowiedz się więcej o niej i jej pracach

Maria Głowacka to artystka, która ukończyła z wyróżnieniem ASP w Łodzi. Nie od razu jednak wiedziała, że tworzenie biżuterii to jest to, co chce robić w życiu, rozpoczęła nawet studia na kierunku stosunki międzynarodowe. Pasja jednak zwyciężyła. Dziś z powodzeniem realizuje swoje projekty. Dowiedz się, co Maria Głowacka mówi o sobie.

artysta dodano: 09.03.2012 15:28

Olga Zielińska - projektantka biżuterii. Dowiedz się o niej więcej

Olga Zielińska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ukończyła również Studium ZPAF i szkołę jubilerską w Warszawie. Przez ponad dwa lata prowadziła trzy galerie sztuki w Warszawie. Obecnie znana jest głównie jako projektantka biżuterii. Dowiedz się więcej o Oldze Zielińskiej i jej projektach.

artysta dodano: 20.01.2012 10:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Męczyńska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Oglądając seriale i filmy nie zastanawiamy się zazwyczaj, kto stoi ...

twórca szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. twórca. Wszystko na temat twórca na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.