porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie gatunki roślin mogą rosnąć w łazience?

Są gatunki roślin, które wyjątkowo dobrze rosną w łazience. Do uprawy w łazience nadają się takie rośliny, jak: soleirolia, paprotka, maranta, sitowie czy cyperus. Paproć rosnąca w pokoju nie jest łatwa w uprawie, ale w łazience panują dla niej idealne warunki – ciepły oraz wilgotny klimat.

aranżacja łazienki dodano: 06.10.2011 14:26

Jakie choroby atakują storczyki? Jak wyleczyć chore rośliny?

Wiele błędów w uprawie storczyków wiąże się z nadmiernym ich podlewaniem. Obfite podlewanie przy braku odpowiedniej warstwy drenażowej w osłonce prowadzi do zatrzymywania wody w doniczce, w której rośnie storczyk. Nasada storczyków robi się mokra, korzenie gniją, a liście więdną i opadają.

choroby dodano: 21.11.2011 17:07

JAK UPRAWIAĆ LAWENDĘ? Poznaj bliżej dekoracyjny kwitnący krzew i jego wymagania

Lawenda to dekoracyjny kwitnący krzew, coraz bardziej popularny w Polsce. Dowiedz się jak sadzić, pięlęgnować i rozmnażać lawendę. 

jak uprawiać lawendę dodano: 02.05.2012 18:46

Czy BEGONIE to rośliny trudne w uprawie? O czym pamiętać uprawiając begonie?

Begonie to jedne z najpiękniejszych kwiatów uprawianych na balkonach i tarasach.Najpopularniejszym gatunkiem kwitnącym latem jest begonia bulwiasta i stale kwitnąca.

begonie dodano: 04.06.2012 07:07

Jak uprawiać rzodkiewkę? Jak mieć obfite plony rzodkiewki?

Rzodkiewka zawiera olejki eteryczne, glikozydy, kwasy organiczne, przeciwutleniacze (indole). Ma działanie: żółciotwórcze, żółciopędne, bakteriobójcze. Odkaża też drogi oddechowe i moczowe. Dlatego warto ją jeść! Dowiedz się wszystkiego na temat - jak uprawiać rzodkiewkę. Jak sprawić, by obficie plonowała, jak ją pielęgnować?

jak siać rzodkiewkę dodano: 28.05.2012 14:56

Okra w ogrodzie – jak uprawiać to pochodzące z tropików warzywo?

Działka czy ogródek pozwalają na uprawę mało znanych i niespotykanych w sklepach rodzajów warzyw. Miłośnicy kuchni azjatyckiej, wegetarianie i kucharze-amatorzy powinni zwrócić uwagę na okrę. Mówimy, jak uprawiać okrę.

działka dodano: 16.04.2012 13:28

ZIMOWANIE DATURY. Jak pielęgnować daturę po sezonie, żeby w przyszłym roku znowu zakwitła?

Datura to wspaniała, obficie kwitnąca roślina. Aby pieknie kwitła, musi być odpowiednio pielęgnowana jesienią i zimą. Jest rośliną bardzo wrażliwą na niskie temperatury, dlatego, gdy tylko zaczną się przymrozki, należy ją przenieść do ciepłego miejsca.

bieluń dodano: 21.10.2011 10:32

Jak hodować lilie wodne w ogrodzie?

Lilie wodne są prawdziwą ozdobą stawu, sadzawki czy oczka wodnego. Pływające kwiaty, o barwie białej, żółtej, pomarańczowej, różowej lub czerwonej, kwitną w zależności od pogody - od czerwca do września lub października.
lilie wodne dodano: 28.08.2013 16:44

Grzybobranie... w ogrodzie. Jak uprawiać grzyby?

Zupy, zapiekanki, sosy, pierogi... z grzybów można przygotować dziesiątki doskonałych dań. Nie zawsze mamy jednak w pobliżu las pełen borowików i kurek, czasem susza czy chłodne noce uniemożliwiają grzybobranie. Niezawodne źródło świeżych grzybów możemy zapewnić sobie sami.

boczniaki dodano: 30.08.2012 09:39

Jak uprawiać paprykę? Jakie odmiany wybrać do własnego ogrodu?

Papryka to jedno z najbardziej atrakcyjnych warzyw, o zróżnicowanej wielkości, kształcie i smaku owoców. Na działce z dobrym skutkiem uprawiać można wiele interesujących odmian, jeśli tylko zapewni się roślinom odpowiednie warunki. Jak uprawiać paprykę we własnym ogródku?

cięcie papryki dodano: 11.06.2012 16:28
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?

Jan Kulczyk nie żyje, jednak jego gigantyczna fortuna ma się ...

uprawa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. uprawa. Wszystko na temat uprawa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.