porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co pozostało po Roku Chopinowskim w Warszawie?

Obchody 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina były w Polsce wydarzeniem bez precedensu. Oprócz ogromnej liczby koncertów odnowiono warszawskie zabytki związane z postacią kompozytora i zrealizowano wiele projektów upamiętniających pianistę.

Centrum Chopinowskie dodano: 31.01.2012 18:47

Czy Warszawa to polskie Los Angeles?

Z okien i wież toruńskiej Starówki zerkają na miasto anioły. Co widzą? Przede wszystkim wielkie gotyckie dziedzictwo, ale także relikty PRL-u, studentów maszerujących od klubu do klubu i coraz śmielej zaznaczającą swoją obecność w mieście sztukę współczesną. Apteki i kancelarie adwokackie - chyba ich najwięcej jest na Starym Mieście. Życie toczy się w pięknych gotyckich kamienicach, dla których historia była wyjątkowo łaskawa.

kluby dodano: 01.12.2013 20:11

Jak zobaczyć otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie?

Otwarcie Stadionu Narodowego w Warszawie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 stycznia 2012 roku. Będzie to wielka impreza muzyczna z udziałem znanych polskich zespołów. Wstęp jest bezpłatny.

Coma dodano: 25.01.2012 12:12

Które polskie miasta mają szansę na współorganizację Euro 2020?

Decyzja w sprawie organizacji Euro 2020 zapadła 6 grudnia 2012 roku. Mistrzostwa Europy odbędą się w 13 europejskich miastach. Pomysł Michela Platiniego spotkał się z dużą aprobatą średnich i małych państw, w tym Polski. UEFA opracowała jednak twarde kryteria, które musi spełnić kandydat do Euro 2020. Czy Polska ma szansę ponownie stać się współorganizatorem piłkarskich mistrzostw Europy? Mówimy, które polskie miasta mają szansę na współorganizację Euro 2020.

Euro 2020 dodano: 28.01.2013 14:08

Czym jest plagiat? Czy klip promujący Warszawę na Euro 2012 można nazwać plagiatem?

Plagiat można łatwo wykryć, ale ciężko go udowodnić! Wiele filmów, promujących różne miasta bądź wydarzenia, bywa do siebie zaskakująco podobnych. Jak bardzo jeden z nich musi przypominać drugi, by można go było nazwać plagiatem? Co to jest plagiat? Czy plagiat jest kradzieżą?

film promocyjny dodano: 12.12.2011 06:40 | odpowiedz (1)

EURO 2020 - które polskie miasto starają się o organizacje meczów?

Polski Związek Piłki nożnej złożył do UEFA oficjalne kandydatury Stadionu Narodowego w Warszawie i Stadionu Śląskiego w Chorzowie, do organizacji meczów UEFA EURO 2020. Turniej zorganizowany zostanie w aż 13 krajach!
chorzów dodano: 10.09.2013 14:13

Kim była Pola Braun, autorka słynnej piosenki z getta: „Curik a hejm”?

Pola Braun – właściwie nieznana żydowska poetka, śpiewaczka warszawskiego getta. Poznajmy jej krótkie życie.

curik a hejm dodano: 27.06.2013 13:23

STOŁÓWKI SZKOLNE. O ile zdrożeją obiady w warszawskich stołówkach szkolnych?

Od września w wielu dzielnicach szkolne stołówki przejęli ajenci. W związku z tym stało się to, czego najbardziej obawiali się rodzice: zdrożeją obiady. Urzędnicy są zadowoleni, bo w ten sposób tną koszty. Tymczasem opiekunowie załamują ręce, bo dziennie za posiłek zapłacą nawet 3 złote więcej!

nowy cennik obiadowy dodano: 14.09.2012 20:35

Kiedy w Warszawie ruszy tramwaj na Tarchomin?

Warszawiacy nie mogą się doczekać nowego tramwaju. Blisko 9 miesięcy po uruchomieniu mostu Północnego oprócz samochodu pojawi się tam właśnie tramwaj. Wszystkie testy obciążeniowe i próby z udziałem taboru wypadły pomyślnie.

Białołęka dodano: 15.01.2013 09:05

Jarmarki świąteczne w Polsce. Część 1 - Warszawa, Poznań, Kraków

Masz dosyć centrów handlowych, chcesz kupić niezapomniamy prezent pod choinkę, a przy okazji przypomnieć sobie, jak wyglądają tradycyjne polskie święta Bożego Narodzenia? Ruszaj na jarmark świąteczny. Sprawdź, kiedy w twoim mieście odbywa się taki jarmark!

choinka dodano: 14.12.2011 14:47
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz ...

warszawa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. warszawa. Wszystko na temat warszawa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.