porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie zalety ma kapusta?

Kapusta należy do najmniej kalorycznych, a jednocześnie najbardziej odżywczych warzyw. Zawiera mało węglowodanów, trochę białka i zero tłuszczu. Za to jest w niej porządna porcja substancji balastowych (czyli błonnika) usprawniających przemianę materii. Poza tym kapusta jest źródłem potasu, który zapewnia organizmowi zrównoważoną gospodarkę wodną, likwiduje opuchlizny i wzmacnia serce. Sporo w niej także witaminy C działającej ochronnie na komórki.

dieta dodano: 24.01.2014 20:22

Czy to prawda, że zielona herbata i rodzynki szkodzą zębom?

Przyczyną alarmującego wzrostu próchnicy i chorób dziąseł wśród współczesnych ludzi jest dieta, która ostatnio zmieniła się tak bardzo, że bakterie powodujące te choroby mają wręcz wymarzone warunki rozwoju. Czarna lista produktów szkodzących zębom jest znacznie dłuższa niż mogłoby się wydawać. Mówimy jakie produkty powodują próchnicę.

choroby cywilizacyjne dodano: 20.06.2012 09:38

Dieta rozłączna - jak działa, czy jest skuteczna?

Poznaj jedną z najprostszych diet, tzw. dietę niełączenia. Głównie chodzi o rozdzielenie spożywania węglowodanów i białek. Jednak wiele osób nie wyobraża sobie jedzenia na obiad mięsa bez ziemniaków, a na śniadanie jajek bez chleba.

białko dodano: 29.02.2012 23:43

Które sposoby odchudzania mogą ci naprawdę zaszkodzić?

Nie sposób zliczyć diet, które przez lata przetoczyły się przez kobiecą część populacji. Jednego roku jemy tłuszcze i nic więcej, drugiego nic poza białkiem. Czy to zdrowe? Jaka dieta może szkodzić?

białka dodano: 09.08.2012 14:24

Jaka jest różnica między węglowodanami prostymi a złożonymi?

Cukry proste (węglowodany proste) zawierają w swojej budowie tylko jedną jednostkę cukrową. Cukry złożone (węglowodany złożone) zawierają dwie i więcej jednostek cukrowych. Dla naszego zdrowia korzystniejsze są cukry złożone. Mówimy, dlaczego lepsze dla nas jest jedzenie węglowodanów złożonych?

cukry proste dodano: 20.02.2012 12:31 | odpowiedz (1)

Jak rozpoznać, który produkt zawiera dobre węglowodany złożone?

Węglowodany, zdaniem specjalistów, są nam bardzo w diecie potrzebne, ale tylko te dobre, czyli złożone. Ale jak je rozpoznać? Jak odróżnić węglowodany złożone od węglowodanów prostych, które w diecie są niepożądane?

cukry proste dodano: 20.02.2012 12:42

Co to są cukry złożone? Czym różnią się od cukrów prostych?

ABC cukrów złożonych - dowiedz się gdzie w diecie występują, jak działają. Czym są cukry złozone? Czy są nam potrzebne?

celebioza dodano: 04.08.2013 08:22

Czy wiesz, jak powinno wyglądać zdrowe drugie śniadanie jedzone w pracy?

W pracy jesz batony, chipsy, byle tylko oszukać głód i przetrwać do końca dnia? Na dłuższą metę grozi to otyłością. Lepiej weź ze sobą drugie śniadanie, które dostarczy potrzebnych organizmowi składników zdrowej diety i pozwoli ci przetrwać do późnego obiadu zjedzonego po pracy.

białko dodano: 25.01.2012 11:35 | odpowiedz (1)

Kanapka – z czym ją jeść, aby była smaczna i zdrowa?

Śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu całego dnia. Wciąż najpopularniejszym daniem śniadaniowym są kanapki. Czy wiesz, co powinna zawierać kanapka, by była zdrowa? Mówimy, jak przyrządzić zdrowe kanapki.

ciemne pieczywo dodano: 20.10.2013 08:39

WĘGLOWODANY dobre i złe. Co oznaczają i jak je odróżnić?

Czy wiesz, że węglowodany są niezbędne do pracy naszego mózgu i ośrodkowego układu nerwowego? Są też najważniejszym źródłem energii potrzebnej do pracy mięśni.

cukier dodano: 26.10.2011 23:48
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]

Ola Ciupa najczęściej kojarzona jest z teledyskami Donatana. Jednak piękna ...

węglowodany szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. węglowodany. Wszystko na temat węglowodany na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.