porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy w podłodze na gruncie folię ułożyć nad czy pod ociepleniem?

Podłoga na gruncie spoczywa na chłodnym i wilgotnym podłożu. Żeby nie podciągała wilgoci i nie wytracała ciepła, musi być starannie zaprojektowana i wykonana – z warstwą ocieplenia i zabezpieczającą je folią hydroizolacyjną. Folię można układać na różne sposoby, w zależności od użytego materiału ociepleniowego.

folia dodano: 22.09.2011 12:27

W jaki sposób ocieplić dom z bali?

Najważniejsze pytanie: ocieplać dom z bali od zewnątrz czy od wewnątrz? Jeśli chcemy zachować piękny bal jako elewację, trzeba od wewnątrz. To się da zrobić...

dom z bali dodano: 01.02.2012 14:40

Jak kupować wełnę mineralną?

Producenci oferują różne rodzaje wełny mineralnej – rzeczywistymi różnicami pomiędzy dostępnymi materiałami są gęstość, opór cieplny i kształt. Kupując wełnę mineralną, trzeba zwracać uwagę na jej parametry, zastosowanie i jakość. Jak wybrać odpowiednią wełnę mineralną?

izolacja akustyczna dodano: 22.06.2012 12:20

STYROPIAN CZY WEŁNA? Czym ocieplić ściany metodą lekką mokrą

Sercem bezspoinowych systemów ociepleń (BSO) jest termoizolacja. To głównie dzięki niej ściany zyskują pożądany współczynnik izolacyjności cieplnej i pomieszczenia się nie wychładzają. Podpowiadamy, który materiał ociepleniowy wybrać do ocieplania domu.

bezspoinowy system ociepleń dodano: 30.01.2013 13:44 | odpowiedz (1)

Czym docieplać dach płaski, a czym skośny?

Remont dachu lub poddasza to okazja na zwiększenie izolacyjności cieplnej tej części domu. Zobacz, czym i jak docieplać dach, by uciekało przez niego jak najmniej ciepła?

dach płaski dodano: 13.10.2011 16:34 | odpowiedz (1)

Styropian czy wełna mineralna? Jaki materiał izolacyjny wybrać do ocieplania domu? cz. 2

Sposób ocieplenia domu oraz wybór materiału izolacyjnego są bardzo ważne. Najpopularniejszymi materiałami izolacyjnymi są: wełna mineralna, styropian i polistyren ekstrudowany, ale to nie jedyne tego rodzaju produkty. Do izolacji stosuje się także włókna celulozowe i keramzyt. Spośród tych materiałów możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

EPS dodano: 05.10.2011 14:19 | odpowiedz (4)

Jak zaizolować termicznie dach skośny?

Niemalże regułą jest ocieplanie takich dachów wełną mineralną, umieszczana między krokwiami. Wymogi dotyczące izolacyjności połaci wymuszają też dołożenie dodatkowej warstwy pod krokwiami – zazwyczaj pod rusztem, na którym znajda się płyty lub deski okładziny wykończeniowej.

dach skośny dodano: 28.05.2015 15:14

Wełna mineralna. Wełna szklana a wełna skalna – czym się różnią?

Często wełnę mineralną traktuje się jako jeden i ten sam produkt, nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę wełna szklana i wełna skalna to dwa różne wyroby o nieco odmiennych właściwościach.

wełna skalna dodano: 26.05.2015 10:27

Jak ocieplić ściany od wewnątrz domu?

Ocieplanie domu od wewnątrz powinno być prowadzone jedynie wówczas, gdy nie ma innej możliwości. Jest to bowiem metoda trudna i znacznie mniej wydajna niż ocieplanie od zewnątrz.
ocieplanie od środka dodano: 30.04.2015 12:05

Jak ocieplić PODDASZE NIEUŻYTKOWE? Jak ocieplić strop WEŁNĄ?

Poddasza nieużytkowe pełnią zazwyczaj funkcję strychu. Czasem w ogóle nie są wykorzystywane. Na pewno jednak nie są przeznaczone do zamieszkania, dlatego ocieplenie układa się tam najczęściej na stropie ostatniej kondygnacji.

ocieplenie poddasza dodano: 03.09.2012 13:19 | odpowiedz (3)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Szydło szefowa sztabu komitetu wyborczego Andrzeja Dudy, posłanka na ...

wełna mineralna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. wełna mineralna. Wszystko na temat wełna mineralna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.