porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego Dancewicz straciła prawo jazdy? Za jazdę po alkoholu?

Renata Dancewicz straciła prawo jazdy. Aktorka serialu "Na Wspólnej" miała 0,4 promila alkoholu we krwi i w tym stanie prowadziła samochód. Właśnie za prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu gwiazda straciła prawo jazdy na pół roku. 

alkohol dodano: 16.03.2013 07:15

Czy wino dezynfekuje?

Czy wiesz, że ten alkohol posiada właściwości dezynfekujące? Naukowcy dowiedli, że wina można używać np. do usuwania bakterii z naczyń kuchennych i stołów, a nawet do mycia warzyw i owoców... Naukowcy badali różne cechy wina takie jak zawartość alkoholu, siarczanów oraz poziom kwasowości. Okazało się, że wino, które zawiera najwięcej alkoholu i które wykazuje największą kwasowość, najlepiej sprawdza się w usuwaniu bakterii chorobotwórczych takich jak pałeczki okrężnicy, czy gronkowiec złocisty. Czy wino zastąpi dotychczasowe środki czystości?

alkohol dodano: 23.12.2013 17:14

O czym mówi ETYKIETA NA WINIE? Jak czytać informacje na butelce wina?

Kupujesz wino. Jedno z wielu, które stoją na półce. Skąd masz wiedzieć, jakie wino kupujesz? Popatrz na etykietę, to nie tylko ozdoba butelki, ale również źródło cennych intformacji o jej zawartości.

alkohol dodano: 21.03.2012 18:42

Jak stworzyć idealną piwniczkę na wino? Dlaczego warto mieć miejsce do przechowywania tego szlachetnego trunku?

Aby nasze wino było dobre po latach, należy mu zapewnić odpowiednie warunki przechowywania. Przy urządzaniu piwniczki na wino warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy: temperaturę, wilgotność, wentylację, natężenie światła oraz drgania i wibracje. Poznaj zasady budowy piwniczki na wino.

piwniczka dodano: 31.10.2011 14:45 | odpowiedz (1)

ZDROWE SERCE. Dlaczego warto pić wino?

Choć alkohol szkodzi zdrowiu, to jednak specjaliści zachęcają nas do picia wina czerwonego. Kto chce długo żyć i mieć zdrowe serce, powinien wypijać codziennie kieliszek czerwonego wina. Tak robią Francuzi, Grecy, Hiszpanie i w tych krajach ludzie rzadko chorują na serce. Dlaczego?

alkohol dodano: 20.02.2012 21:47

Jak założyć winnicę? Czy w Polsce można mieć winnicę?

Własne wino, doskonałe owoce, piękne otoczenie domu - wiele jest korzyści z uprawy winorośli przy domu. Czy założenie winnicy w Polsce jest możliwe? Jak zacząć?

jak uprawiać winorośl dodano: 10.04.2013 13:07

Optymalne warunki dla wina. JAK PRZECHOWYWAĆ WINO? Sprawdź, co wpływa na smak wina?

Odpowiednie przechowywanie wina wpływa negatywnie lub pozytywnie na jego walory smakowe. Wino najbardziej lubi stałą, niską temperaturę, umiarkowaną wilgotność i ciemność. Zobacz, jakie jeszcze warunki należy spełnić, aby wino zachowało swój głęboki kolor, smak i aromat.

piwniczka dodano: 18.10.2011 15:39

Sangria z plasterkami owoców - jak zrobić?

Sangria to świetny napój na wakacyjne spotkania z przyjaciółmi, ale sprawdza się także w jesienne wieczory. Wypróbuj nasz przepis!

alkohol dodano: 13.08.2012 14:49

Sałatka z kapusty na ciepło. Jak zrobić ją z czerwonej kapusty i wina?

Smak pieczonego mięsa zawsze zyskuje, gdy pieczystemu towarzyszy oryginalny ciepły dodatek. Na pewno do takich należy sałatka z czerwonej kapusty, z suszonymi morelami, śliwkami i rodzynkami moczonymi w czerwonym winie. Mówimy, jak przyrządzić zdrową i wykwintną sałatkę z czerwonej kapusty.

antyoksydanty dodano: 02.01.2012 12:09

Czy czerwone wino służy zdrowiu?

Pijąc czerwone wino, zmniejszamy ryzyko zawału serca - prawda czy mit? Sprawdź, kiedy picie czerwonego wina jest niewskazane i jaka ilość trunku korzystnie wpływa na nasz organizm.

cholesterol dodano: 13.02.2012 14:30
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Irena Santor to gwiazda pierwszej klasy. Znakomita piosenkarka, która od ...

wino szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. wino. Wszystko na temat wino na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.