porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego nie można lekceważyć biegunki?

Główne przyczyny biegunek to zakażenia wirusowe, bakteryjne, reakcje alergiczne na pożywienie, zatrucia pokarmowe, stres, nadużycie alkoholu, niepożądane działanie leków, zwłaszcza antybiotyków. Biegunkę może wywołać picie wody zawierającej lamblie, ameby lub inne pasożyty. Ale może być ona objawem poważnych schorzeń, np. zespołu nadwrażliwego jelita oraz raka. W większości przypadków biegunki szybko przemijają, nie pozostawiając żadnych śladów w organizmie.

ALERGIA dodano: 01.01.2014 19:28

ZAPALENIE OSKRZELI U DZIECI. Jakich objawów nie warto lekceważyć?

Zapalenie oskrzeli u dzieci najczęściej wywołują wirusy, rzadziej bakterie. To stan zapalny błony śluzowej oskrzeli, powstały na skutek działania takich wirusów jak: RSV, rhinowirusy, adenowirusy i inne. Czasem zapalenie oskrzeli wywołuje wirus grypy lub odry.

bakterie dodano: 27.10.2011 08:50

Czy da się uniknąć jesiennego przeziębienia?

Ostry nieżyt błony śluzowej nosa będący efektem zakażenia górnych dróg oddechowych dotyka nas często jesienią i tak naprawdę trudno się przed nią ustrzec. Nie istnieją żadne szczepionki, a łatwość zarażenia jest duża. Wystarczy ucisk dłoni, sąsiedztwo kichającej osoby i wtedy przy każdym "A psik!" rozprzestrzenia się tysiące wirusów w poszukiwaniu nowego obiektu. Badacze wyodrębnili ponad 230 typów tych szkodliwych drobnoustrojów, przy czym inne atakują nas jesienią i zimą, inne wiosną.

drobnoustroje dodano: 15.10.2013 15:23

Jak zapobiec przeziębieniu i grypie? Sposób na przeziębienie i grypę

Jak ustrzec się przeziębienia i grypy? Dieta bogata w witaminy, długi sen, ruch na świeżym powietrzu. To tylko kilka sposobów na to, by nie dać się przeziębieniu. A gdy już złapie nas zimowo-wiosenne przeziębienie, można je zwalczyć w zarodku tymi samymi sposobami, których nie zastosowaliśmy, by jej uniknąć. Jakie to sposoby?

grypa dodano: 29.02.2012 09:54 | odpowiedz (1)

ANGINA - jakie rozpoznanie, leczenie i powikłania ?

Angina nie ogranicza się tylko do gardła, choroba obejmuje cały ustrój, a jej konsekwencje mogą być poważne. Dlatego nie próbuj samodzielnego leczenia, ale możesz wspomóc kurację zaleconą przez lekarza. Angina - jak ją rozpoznać i leczyć?

angina dieta dodano: 24.10.2012 23:18

Jak nie dać się grypie i przeziębieniu?

Chcesz uniknąć grypy i przeziębienia? Zacznij wspierać odporność swojego organizmu już teraz. Postaw na właściwą dietę i zdrowy tryb życia, pamiętaj o regularnym ruchu, a także wysypianiu się i unikaniu stresów.

grypa dodano: 13.09.2011 11:56 | odpowiedz (3)

Co trzeba wiedzieć o antybiotykach? Łykać na potęgę czy unikać jak trucizny?

Antybiotyki są bardzo popularnym, i niestety nadużywanym, środkiem leczniczym. Jednak czasami nie da się ich uniknąć. Antybiotyki stosowane są w leczeniu schorzeń pochodzenia bakteryjnego, zabijają żywe bakterie (stąd nazwa anti – przeciw, bios – życie) i mają działanie antybakteryjne. Dzięki nim możemy pokonać choroby, które jeszcze nie tak dawno były śmiertelne.

antybiotyki dodano: 21.02.2012 10:59

ZAPALENIE PŁUC - jak je rozpoznać? Czym objawia się zapalenie płuc?

Wszystko zależy od tego, co je wywołało: bakterie, wirusy, drobnoustroje atypowe czy grzyby. Początek zapalenia płuc może być bardzo gwałtowny, ale może być też tak, że choroba przebiegnie prawie niezauważalnie. Jakie objawy wskazują na poszczególne rodzaje zapalenia płuc? Sprawdź czym objawia się zapalenie płuc?

bakterie dodano: 29.11.2011 09:41

Jak wykorzystać właściwości cebuli?

Ma ich wiele: od bakteriobójczych, poprzez odkażające, po przeciwzapalne. Zawarte w niej składniki poprawiają wygląd włosów i cery, wzmacniają kości, zęby i paznokcie. Ponadto cebula jest doskonałym składnikiem wielu potraw.

bakterie dodano: 15.11.2011 13:24

Dlaczego warto zaszczepić się przeciwko grypie?

Jeśli często się przeziębiasz, łapiesz anginy, zapalenie gardła, ucha, masz astmę lub przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, zaszczep się przeciw grypie. Zastrzyk uchroni cię przed zachorowaniem.

choroba dodano: 26.09.2011 15:26
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marcin Wójcik: kim jest autor książki W rodzinie ojca mego?

Marcin Wójcik napisał  książkę w "W rodzinie ojca mego", która ...

wirusy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. wirusy. Wszystko na temat wirusy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.