porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakich słów lepiej nie używać?

Nawet w rozmowach potocznych lepiej dbać o czystość języka polskiego. Aby nie wyjść na gburów lub osoby niewychowane, lepiej nie używać wulgaryzmów. Łatwo narazić się też na śmieszność, gdy próbując zaimponować komuś słownictwem, użyjemy wyrazów, których znaczenia nie znamy.

język dodano: 10.09.2011 11:10

Jaka jest nowa moda w polskich rodzinach?

Gdy człowiek bawi na urlopie, siłą rzeczy ma więcej czasu, a więc spokojniej i z większą uwagą obserwuje świat dookolny, chodzi wolniej, przygląda się dłużej bliźnim, więcej słyszy ich rozmów.

rodzina dodano: 16.09.2015 14:06

Jak oduczyć dziecko mówienia brzydkich wyrazów?

Rodzice często są zszokowani gdy ich pociecha nagle używa brzydkich wyrazów. Często też reagują niezwykle emocjonalnie. Zakazują, pouczają, nierzadko też są zmieszani. Takie reakcje, jak twierdzą psychologowie, tylko utwierdzają dzieci w przekonaniu, że wulgaryzmy są wartościowe. Co zatem robić? Może ignorować...

brzydkie wyrazy dodano: 07.10.2011 11:07
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Magdalena Smalara i na co zaprasza?
Kim jest Magdalena Smalara i na co zaprasza?

Magdalena Smalara urodziła się w Gdyni 37 lat temu. Jest ...

wulgaryzmy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. wulgaryzmy. Wszystko na temat wulgaryzmy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.