porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

FREKWENCJA WYBORCZA 2011. Jaka była frekwencja wyborcza w 2005, 2007, 2010 roku?

Polacy coraz rzadziej chodzą na wybory. Frekwencja w wyborach parlamentarnych 2011 była wyjątkowo niska. Do urn poszła niecała połowa uprawnionych do głosowania obywateli. Zobacz, jak wyglądała frekwencja wyborcza w poprzednich wyborach w 2007 roku oraz oraz w wyborach prezydenckich 2005 i 2010?

frekwencja dodano: 18.10.2011 13:05

Kiedy poznamy wyniki wyborów?

Zobacz, kiedy spodziewać się oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych. Kiedy poznamy ostateczne wyniki wyborów oraz co grozi za złamanie ciszy wyborczej?

cisza wyborcza dodano: 09.10.2011 08:23

Jak przeliczane są głosy na mandaty w wyborach do Sejmu RP?

Zanim pójdziemy do urn wyborczych, warto poznać zasady, zgodnie z którymi przeliczane będą głosy na mandaty poselskie. Wiedza o tym pomoże ci podjąć decyzję, na kogo głosować w wyborach parlamentarnych 2011, kto zostanie posłem i senatorem?

głosowanie dodano: 19.09.2011 10:10

Jak głosować w wyborach parlamentarnych za granicą?

Każdy obywatel polski, który mieszka poza granicami naszego kraju, chcąc głosować w zbliżających się wyborach 2011, powinien zarejestrować się w ambasadzie. Dla głosujących za granicą utworzono 263 obwody w których mogą oddać swój głos. Najwięcej w Wielkiej Brytanii, aż 43 obwody, zaś w Stanach Zjednoczonych 27 obwody.

głos dodano: 01.09.2011 16:34

Kim jest Grzegorz Napieralski? SYLWETKA LEWICY

Grzegorz Napieralski to największy przegrany wyborów parlamentarnych 2011. Po wynikach ogłoszonych przez Państwową Komisję Wyborczą, postanowił zrezygnować z funkcji przewodniczącego SLD. Dowiedz się kim jest Napieralski, nim zupełnie opuści ławę w Sejmie.

 

Grzegorz Napieralski dodano: 10.10.2011 15:39

Kim jest CEZARY OLEJNICZAK? Brat Wojciecha Olejniczaka posłem!

Cezary Olejniczak – rolnik, właściciel gospodarstwa produkcyjnego, samorządowiec z regionu łódzkiego. Brat polityka Wojciecha Olejniczaka. Został posłem na Sejm VII kadencji z ramienia SLD, poparł go sam Aleksander Kwaśniewski.

Cezary Olejniczak dodano: 26.10.2011 15:31

Próg wyborczy - co to jest? Jakie partie nie przekroczyły 5-proc. progu wyborczego?

Państowa Komisja Wyborcza podała informacje, że w Sejmie znajdzie się pięć ugrupowań, które przekroczyły próg wyborczy. Które partie nie wezmą udziału w przyznaniu mandatów? Sprawdź czym jest, co oznacza i do czego służy próg wyborczy?

parlament dodano: 11.10.2011 14:31

Kim jest Grzegorz Schetyna? Przeczytaj wszystko o Grzegorzu Schetynie

Kim jest były wicepremier Grzegorz Schetyna? Po październikowych wyborach parlamentarnych 2011 głośno zrobiło się o konflikcie w PO pomiędzy Donaldem Tuskiem a Grzegorzem Schetyną. Zobacz, co powinieneś wiedzieć o Grzegorzu Schetynie polityku numer dwa w PO?

afera hazardowa dodano: 23.10.2011 17:24

Kiedy są wybory parlamentarne?

Dla przyzwyczajonym do gorączki kampanii wyborczych politykom, dziennikarzom i zwykłym obywatelom RP rok 2013 będzie dla odmiany czasem spokoju. Na najbliższe wybory parlamentarne trzeba będzie jeszcze nieco poczekać. Sprawdźmy kiedy, dokładnie się odbędą.

kiedy będą wybory dodano: 07.02.2013 08:46

Kim jest MARIANO RAJOY - następca Zapatero na stanowisku premiera Hiszpanii?

Przed Mariano Rajoyem, przyszłym premierem Hiszpanii, którego Partia Ludowa wygrała wybory parlamentarne w Hiszpanii, trudne zadanie. Musi wyciągnąć kraj z głębokiego kryzysu gospodarczego. Czy Rajoy, który według ekspertów i europejskich liderów jest zbyt mało charyzmatyczny, sobie poradzi? Jakie doświadczenie ma ten hiszpański polityk, następca José Luisa Zapatero?

Hiszpania dodano: 01.12.2011 12:57
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Olechowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Olechowski ostatnio nie jest widoczny na polskiej scenie politycznej ...

wybory parlamentarne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. wybory parlamentarne. Wszystko na temat wybory parlamentarne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.