porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

WYCHOWANIE DZIECKA. Jak nauczyć dziecko dzielenia się z innymi?

Nad zachowaniem dziecka i uczeniem go, że warto się dzielić, należy zacząć pracować jak najwcześniej. Maluch przecież nie rozumie, że dzielenie się z innymi jest naturalne. Przeciwnie, dzieci uważają, że wszystko im się należy i różnymi sposobami próbują tę potrzebę zaspokoić.

dzielenie się dodano: 05.12.2011 07:07

Jak poradzić sobie z AGRESJĄ U DZIECI?

Przyczyną agresji bywa samo dziecko - jego psychika, nadpobudliwość. Zwykle jednak to rodzic stwarza sytuacje, że prowokuje w dziecku agresję. Jak sobie radzić?

agresja u dzieci dodano: 08.01.2013 10:12

Jak nauczyć dziecko śmiałości?

Twoje dziecko przykleja się do ciebie, gdy tylko spotykacie kogoś nieznajomego? Nie jest w stanie wypowiedzieć ani słowa w obliczu nowej sytuacji? Nie jest powiedziane, że tak już zostanie - wiele dzieci wyrasta z nieśmiałości, ale warto wspólnie zacząć zwalczać ją już od najmłodszych lat.

nieśmiałe dziecko dodano: 05.01.2012 08:04

Jak NAUCZYĆ DZIECKO ASERTYWNOŚCI? Jak i kiedy uczyć dziecko wyrażania swojego zdania i umiejętności odmawiania?

Zwykle jako pierwszej umiejętności społecznej, uczymy nasze dzieci dzielenia się. „Podziel się z Bartusiem, masz tak dużo zabawek”- słyszymy w piaskownicy. Intuicyjnie wydaje się nam to słuszne. Nie możemy jednak zapomnieć o drugiej ważnej i przydatnej w życiu umiejętności - asertywności.

asertywność dodano: 17.04.2012 11:04

WYCHOWANIE DZIECKA. Jak nauczyć dziecko sprzątania pokoju?

Masz już dosyć ciągłego porządkowania po swoim małym bałaganiarzu? Najwyższy czas to zmienić! Jak? Po prostu spraw, by dziecko robiło to samodzielnie. Zastanawiasz się czy to w ogóle możliwe? Tak, jeśli tylko odpowiednio się o to postarasz. Najważniejsza jest konsekwencja.

dziecko dodano: 14.12.2011 10:07

Jak i kiedy uczyć dziecko dobrych manier?

Na naukę nigdy nie jest za późno, a na naukę dobrych manier... za wcześnie. Nawyki dobrego wychowania warto wpajać dziecku od momentu, kiedy nauczy się ono mówić. Dzięki temu łatwiej będzie mogło przyswoić je sobie i wprowadzić do własnego słownictwa.

dziecko dodano: 13.09.2011 15:50

Czego możemy nauczyć się od dzieci?

Teoretycznie to dzieci poprzez obserwację rodziców przejmują ich nawyki, poglądy. W praktyce jednak dorośli także mogą nauczą się wiele od swoich podopiecznych. Na co warto zwrócić uwagę w relacji z dzieckiem? Czego możemy im zazdrościć? Co z ich zachowania warto przenieść w dorosłe życie? Mówimy, czego możemy nauczyć się od dzieci.

dorośli dodano: 15.04.2013 09:29

Rozwód a dziecko, czyli dzieci po rozwodzie. Czy dla dziecka rozwód rodziców jest traumatycznym przeżyciem?

Rozwód nigdy nie jest wydarzeniem przyjemnym i łatwym. Zwykle też bywa ostatecznością, kiedy żadne próby porozumienia między rodzicami nie przynoszą rezultatu. W całym tym zamieszaniu niestety najbardziej poszkodowane są dzieci. Zobacz co zrobić, by rozwód rodziców nie stał się dla nich traumą.

dziecko dodano: 29.08.2012 12:39

Urlop wychowawczy także dla ojca. Co warto wiedzieć?

Większość rodziców i osób myślących o poszerzeniu rodziny doskonale orientuje się w najnowszych zasadach dotyczących urlopu macierzyńskiego. Wiemy, że może go wziąć także ojciec. Czy tak samo jest w przypadku urlopu wychowawczego? Czy warto go brać?

tata na urlopie dodano: 01.10.2013 13:11

Urlop wychowawczy - na jakich zasadach?

Urlop wychowawczy często jest mylony z urlopem macierzyńskim, a to zupełnie co innego. Zasadnicza różnica jest taka, że urlop wychowawczy jest bezpłatny i znacznie dłuższy - może trwać nawet 3 lata. Komu i na jakich zasadach przysługuje urlop wychowawczy?

kodeks pracy dodano: 18.10.2011 23:37
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Viola Piekut - kim jest? [KARIERA,RODZINA]

Viola Piekut podbiła polski świat mody projektami kreacji przeznaczonych zarówno ...

wychowanie dziecka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. wychowanie dziecka. Wszystko na temat wychowanie dziecka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.