porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Granice ludzkiej wytrzymałości - jakie są? Jak ludzie sprawdzają swoją wytrzymałość?

Nie jesteśmy stworzeni do przebywania w ekstremalnych warunkach. Podziwiamy zwierzęta czujące się świetnie w gorącej lub lodowatej wodzie, w głębinach lub tak wysoko, że prawie nie ma tam czym oddychać. Jako gatunek skłonny do przekraczania granic, i na swoim koncie mamy nie lada wyczyny. Jak ludzie sprawdzają swoją wytrzymałość?

ekstremalne warunki dodano: 25.04.2012 10:30

Dlaczego nie ma szans na odnalezienie zaginionych himalaistów? Co to jest hipotermia?

Dwaj polscy himalaiści Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka zostali uznani za zaginionych. Po zdobyciu szczytu Broad Peak czterososobowa grupa zaczęła wraca. Niestety, z dwoma od środy rano nie ma kontaktu. Jak zakładają ich współtowarzysze wyprawy oraz specjaliści od wspinaczki górskiej - tyle godzin w górach, w takich warunkach pogodowych i przede wszystkim w ich stanie, bardzo źle rokuje. 

Broad Peak dodano: 05.03.2014 16:35
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Kim był? [KARIERA, TWÓRCZOŚĆ]

Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Wybitny reporter i publicysta był autorem ...

wyziębienie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. wyziębienie. Wszystko na temat wyziębienie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.