porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jesienią zadbaj o wzrok!

Spędzanie długich godzin przed komputerem, nieodpowiednia dieta i siedzący styl życia, palenie tytoniu - to wszystko ma wpływ na jakość naszego widzenia. Sprawdź, co zrobić, aby zatroszczyć się o dobro swoich oczu i utrzymać je w dobrej kondycji.

okulary dodano: 15.10.2020 17:28

Dlaczego warto jeść marchewkę?

Chrup ją, jeśli chcesz poprawić koloryt skóry - regularne jedzenie marchwi nadaje cerze lekko opalony odcień. Jest ona bogatym źródłem beta-karotenu, który wykazuje właściwości antyrakowe, a po zamianie w witaminę A korzystnie wpływa na wzrok. Marchew świetnie oddziałuje na żołądek, pomaga przy zaparciach, przynosi ulgę przy wzdęciach. Można ją chrupać w całości albo startą na grubej tarce.

beta-karoten dodano: 13.01.2014 22:36

Kiedy na bilans dwulatka? Jak przygotować dziecko do badania?

To badanie powinien przejść każdy dwulatek. Po co się je robi, jak przebiega, jak przygotować do niego dziecko i kiedy udać się na badanie?

badania okresowe dodano: 30.01.2012 07:49

Jakie są specjalistyczne badania oczu?

Większość poważnych schorzeń oczu, mogących prowadzić nawet do utraty wzroku, rozwija się bez wyraźnych objawów. Jednak podczas rutynowych badań może wychwycić symptomy choroby i zalecić badania specjalistyczne, które pozwolą podstawić diagnozę.

badania diagnostyczne wzroku dodano: 22.10.2012 10:00

Jak poprawić wzrok? Gimnastyka dla oczu

Fitness oczu – wykonuj go przy każdej okazji. Ukryta za ciemnymi okularami, nawet w tramwaju nie będziesz wzbudzała sensacji.

fitness dodano: 07.02.2012 06:42

ĆWICZENIE WZROKU. Jak ćwiczeniami poprawić sobie wzrok?

Już nie tylko specjaliści medycyny naturalnej, ale i ci od medycyny akademickiej wiedzą, że odpowiednie ćwiczenia mogą opóźnić ryzyko wystąpienia niektórych wad wzroku; mało tego - również powstrzymać już istniejące wady, a nawet poprawić widzenie!

ćwiczenia oczu dodano: 04.11.2011 09:08

Nadfiolet - co to takiego? Jak widzą ludzie, a jak zwierzęta?

Człowiek, który widziałby w nadfiolecie, wcale nie byłby nadczłowiekiem. Bliżej byłoby mu do szczura. Kiedyś szczyciliśmy się najdoskonalszym wzrokiem w przyrodzie. Dzisiaj wiemy, że palma pierwszeństwa dzierży morski skorupiak, rawka. Kto widzi w nadfiolecie, a kto nie ma na to szans?

barwy dodano: 17.02.2014 15:34

Jak dbać o swój wzrok? Badania profilaktyczne oczu

Lekarze nie mają dobrych wieści. Prognozują, że jeden na trzydziestu mieszkańców Europy w ciągu swego życia straci wzrok. W większości przypadków - na własne życzenie. Warto temu zapobiec, odpowiednio dbając o zdrowie oczu.

Badania profilaktyczne oczu dodano: 30.01.2013 10:55

Co jeść, żeby mieć zdrowe oczy?

Podrażnione, zaczerwienione, suche i piekące... Aby uniknąć takich dolegliwości, nie wystarczy dbać o oczy od zewnątrz, niezbędna jest także odpowiednia dieta. Zanieczyszczone pyłami i spalinami powietrze, kurz domowy to czynniki niesprzyjające oczom, ale przy dzisiejszym stylu życia nie jesteśmy w stanie ich uniknąć. Skutkiem tego bywają z pozoru banalne dolegliwości oczu. By trwale wzmocnić oczy, trzeba zadbać, by w diecie pojawiły się składniki niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania.

dieta dodano: 01.01.2014 19:55

JAK EFEKTYWNIEJ PRACOWAĆ - odklej się od biurka! Przerwy w pracy na rozprostowanie kości to nie przejaw lenistwa, ale rozwagi!

Już od dawna wiadomo, że siedzący tryb życia nie sprzyja zdrowiu. Wielogodzinne siedzenie utrudnia swobodny przepływ krwi, źle wpływa na kregosłup. Bezustanne wpatrywanie się w monitor komputera nie jest dobre dla naszych oczu. Dlatego pracodawcy w swoich regulaminach piszą o tym, że po każdej pełnej godzinie przepracowanej przy komputerze powinniśmy robić sobie 5 minut przerwy. Dlaczego? Czy wiesz, że taka przerwa służy twojemu zdrowiu?

choroby oczu dodano: 04.01.2012 00:16
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Henryk Kulczyk, ojciec Jana Kulczyka?

Henryk Kulczyk, ojciec najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka zmarł rano 19 ...

wzrok szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. wzrok. Wszystko na temat wzrok na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.